GT 525M CS:GO Düşük FPS Sorunu

Konu gereksiz şekilde çok uzamış. Arkadaşım, öncelikle temiz şekilde Windows 10 kur. Ondan sonra güncel sürücüleri yükle ve Afterburner ile oyun içi değerleri paylaş lütfen.

SSD'ye temiz windows 10 kurdum. Güncellemeleri yaptım ekran kartı driver ve diğer driverlar tam. Sıfırdan CSGO indirdim. Oyun ayarları en düşükte sadece çözünürlük 1366 x 768 de. Nvidia denetim masasından oyun ayarlarını yaptım. MSI afterburner ile sonuçlarda bu şekilde.

OSD ekranında gözükmesi için seçtiklerim; GPU sıcaklığı, GPU kullanımı, Bellek Kullanımı, İşlemci Hızı, CPU Sıcaklığı, CPU Kullanımı, RAM kullanımı, Pagefile kullanımı, FPS.

SSD'ye temiz windows 10 kurdum. Güncellemeleri yaptım ekran kartı driver ve diğer driverlar tam. Sıfırdan CSGO indirdim. Oyun ayarları en düşükte sadece çözünürlük 1366 x 768 de. Nvidia denetim masasından oyun ayarlarını yaptım. MSI afterburner ile sonuçlarda bu şekilde.

OSD ekranında gözükmesi için seçtiklerim; GPU sıcaklığı, GPU kullanımı, Bellek Kullanımı, İşlemci Hızı, CPU Sıcaklığı, CPU Kullanımı, RAM kullanımı, Pagefile kullanımı, FPS.

Ama dedim ben sana. Sorun oralardan değil. Ne zamandır yaşıyorsun bu sorunu? Belki eski driverlardan birisi sorunu çözecektir. Çözerse belki benimkini de çözer :D. Bu arada benim ekran kartı gt540m imiş. Sorunu çözebilirsen muhtemelen bana da yarayacaktır.

Ben mesela geçen sene rahat şekilde yüksek ayarlarda cs go oynayabiliyordum ama ısınıp kapanıyordu PC. Sonra içini temizlesin diye tamirciye verdim ondan sonra bu düşük fpsleri almaya başladım o adamda bir yerde sorun yapmış olabilir.

Bu pc de oyun oynamadım adam akıllı o yüzden yeni driverlarmı sorun yaratıyor birşey diyemem.
Başka istediğiniz bilgi var mı herşeyi ne bakalım da şu sorunu çözelim.

Bu pc de oyun oynamadım adam akıllı o yüzden yeni driverlarmı sorun yaratıyor birşey diyemem.
Başka istediğiniz bilgi var mı herşeyi ne bakalım da şu sorunu çözelim.
Sorunun cevabını bende bir süredir arıyorum. W8.1 yüklemeyi denemiştim o da sorunu çözmüyor. Aklıma daha başka bir şey gelmiyor çözüm bulursam yazarım.

Aslında daha farklı olarak e-gpu sipariş verdim yurtdışından. Gelince harici ekran kartı takarak öyle kullanmayı düşünüyorum.

Sorun adaptörden de olabilir. Eğer adaptörün bozulmuşsa ve yeni adaptör almışsan bilgisayarınkiyle karşılaştır. Benimde başıma gelmişti bu tür bir olay.

MSI Afterburner sonuçlarını istemiştiniz verileri aldım net bir şey söyleyebilecek yok mu?

Sorun adaptörden de olabilir. Eğer adaptörün bozulmuşsa ve yeni adaptör almışsan bilgisayarınkiyle karşılaştır. Benimde başıma gelmişti bu tür bir olay.
Aynen değiştirdim fakat aynı değerlere sahip bir adaptör almıştım ondan sıkıntı olacağını sanmıyorum.

Resimde dikkatimi çekti oyun 3 GB RAM kullanıyor dahasını kullanamıyor. Oyun 32 bit pc de 8 GB RAM olmasına rağmen kullanmıyor. Bunun çözümünü aradım ama onda da bir sonuç bulamadım.
(Başlangıç ayarlarında -64 bit denedim işe yaramadı)

MSI Afterburner sonuçlarını istemiştiniz verileri aldım net bir şey söyleyebilecek yok mu?

Aynen değiştirdim fakat aynı değerlere sahip bir adaptör almıştım ondan sıkıntı olacağını sanmıyorum.

Resimde dikkatimi çekti oyun 3 GB RAM kullanıyor dahasını kullanamıyor. Oyun 32 Bit PC de 8 GB RAM olmasına rağmen kullanmıyor. Bunun çözümünü aradım ama onda da bir sonuç bulamadım.
(Başlangıç ayarlarında -64 Bit denedim işe yaramadı)

Hocam biraz geçte olsa da, cözebildiniz mi sorunu?

Geri
Yukarı