GT 540M Sistem Hangi Oyunları Oynatır?

onurr

Hectopat
Yer
Adana
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, Sosyal'de dolaşırken G2A adında bir site duydum. Çok ucuz fiyatlara oyun satıyorlarmış. Ben de oyun alayım dedim. Alayım dedimde bilgisayarımın hangi oyunları kaldıracağını bilmiyorum. Ya biliyorum da yine de bir sorayım dedim.

Sistemim

İşlemci: Intel Core i5 2430M 32 nm işlem teknolojisi, 2.40 GHz ve 988 Pin İşlemci
Ekran Kartı: Nvidia GeForce GT 540M 40 nm işlem teknolojisi, PCI Express 2.0 x16, DDR3, 128 Bit,
DirectX 11 (Fakat 11.2 oluyor yanlışıkla eski sürümünü güncelledim.)
RAM: DDR3, 4GB 1330 MHz Ram, 3 tane daha RAM girişim var. 16 GB destekli.

Son düzenleme:
Ekranının 1366-768 varsayıyorum. Yeni oyunları lowda biraz daha eski oyunlar mediumda ve biraz daha eski oyunları daha iyi oynatır. Mesela dirt 3 oyunun higda oynatabilirken battlefield 3 gibi bi oyunu akıcı olması için low da çalıştırman gerekir ve ekran kartının oyunlarda kaç fps verdiğini NVIDIA GeForce GT 540M - NotebookCheck.net Tech bu link ten bakabilirsin.

Son düzenleyen: Moderatör:
Dostum eski laptopum Lenovo Z570. Özellik olarak seninkinden farkı Ram 4 değil 8 Gb ve işlemcisi 2450M. Battlefield 3 hem single hem multide oynadım, rahatlıkla akıcı bir şekilde oynarsın. Medium - High karışımı iş görür. Aynı ayarlarda Elder Scrolls V: Skyrim oynarsın. Sınırları fazla zorlamadan, yani Medium ayarlarda Gta 4'ü akıcı şekilde oynarsın. Watch Dogs gibi daha zorlayıcı oyunları deneme fırsatım olmadı ancak Low'da açar diye tahmin ediyorum. 540M boyundan büyük işler başarabilen bir gpu bence.

Dostum eski laptopum Lenovo Z570. Özellik olarak seninkinden farkı Ram 4 değil 8 Gb ve işlemcisi 2450M. Battlefield 3 hem single hem multide oynadım, rahatlıkla akıcı bir şekilde oynarsın. Medium - High karışımı iş görür. Aynı ayarlarda Elder Scrolls V: Skyrim oynarsın. Sınırları fazla zorlamadan, yani Medium ayarlarda Gta 4'ü akıcı şekilde oynarsın. Watch Dogs gibi daha zorlayıcı oyunları deneme fırsatım olmadı ancak Low'da açar diye tahmin ediyorum. 540M boyundan büyük işler başarabilen bir gpu bence.

GTA 4'ü oynayamıyorum. Optimizasyon sorunlu bir oyun. Siz denediniz mi?

Bitirdim, hatta sonrasında birçok araç yükledim GTR R35 falan :D GTA 4 optimizasyon sorunlu bir oyun, evet. Ancak ben indirdiğim zaman bu sıkıntılara çözüm olacak bir şeyleri yanında indirmiştim. Link vermek yasak sanırım ama torrent-oyun sitesinden indirmiştim. Ne indirdiysem oradan indirdim, optimizasyon sorunu yaşamadım. Umarım araştırıp bulursun. Özelden link atardım ama 2 sene önce indirdiğim için neyi indirdim bilmiyorum :D

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı