GT 555M Sistem Oyunları Kaldırmıyor

ardasgcn49

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar. Benim laptopum Lenovo Y570. Ben bu PC'yi aldığım ilk zamanlar birçok oyunu rahatlıkla kaldırıyordu. Bir süre sonra PC'nin performansının düştüğünü gördüm ve geçen sene yazın format atmaya karar verdim. PC'yi ilk aldığım zamanlarda hiç kasmadan oynadığım Battlefield 3'ü yükledim ve oyun çok kasıyordu. Normalde oyunun 1024*768 high ayarlarda hiç kasmadan oynamam gerekirken 800*600 low'da bile oyun bir süre sonra kasıyor ve bu sadece Batllefield'e özel bir durum değil. Ayrıca önceden PC çok az ısınırken şimdi ise çok ısınıyor. Ekran kartının driverlarını da güncelledim ama hiçbir işe yaramıyor. Lütfen PC'nin normalde kaldırabileceği oyunların neden kaldıramadığı sorusuna bir açıklık getirirseniz çok sevinirim.

PC'nin özellikleri:
  • 6,00 GB RAM
  • Intel i5-2430M 2.40GHz işlemci
  • Nvidida GT555M ekran kartı
  • Windiws 7 Home Basic 64 Bit işletim sistemi

Son düzenleyen: Moderatör:
Tahminimce sorunun ısınma.
Bilgisayarının fanını temizle, gerekirse termal macununu yenile.
Kullanırken ya soğutucu ile kullan yada kenarlarına kitap gibi birşey koy ve fan hava alsın.
Not: İki tane ekran kartın varsa yani Intel hd 4000 ve gt 550 gibi, nvidia denetim masasında oyunun ekran kartını nvidia ayarla.
Ekran kartın çok düşük değil orta seviyeli bir ekran kartı. Bu adımları yaptıktan sonra oyunlarını tekrar med. ayarlarda oynamaya devam edebilirsin.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı