GT 610M ve i5 3210M sisteme Windows 10 kurmalı mıyım?

Aimerlapaix

Hectopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Merhabalar, şu an Windows 7 olarak kullandığım bir sistemim var ve bilgisayarımda 4 GB RAM, GT 610M, HD Graphics 4000 ekran kartları, mekanik bir HDD ve i5 3. nesil bir işlemci bulunuyor. Bilgisayarıma bugün RAM takviyesi yaparak 8 GB'a çıkarttım ve sistem oyundayken %30-%40 boştayken ise %10 RAM tüketiyor. Kargosunu beklediğim bir de SSD siparişim var çünkü HDD artık insanı bezdiriyor. Sistemde şu an Windows 7 kurulu fakat çoğu kişi Windows 10'u öneriyor. Bu sistem ile Windows 10'a geçersem Windows 7'ye kıyasla daha iyi performans alabilir miyim?

Sistemin tam özellikleri ( güncelleme bittiği zaman, şu an yolda 2 parça kargo var onları bekliyorum.):

GT 610M 1 GB, Intel HD Graphics 4000.
i5-3210M 2.50 GHz.
8 GB RAM 1600MHz ( 2 X 4 GB, dualchannel)
Longline SSD ( 560-530 )
Yedek depolama için HDD.

Kesinlikle Windows 10'a geçmenizi öneririm. Böylece daha yeni ve optimize Driver kurarak daha performanslı bir sistem olarak kullanabilirsiniz.
Windows 10 Pro kullanıcısı olarak tavsiye etmem arkaplan uygulamaları neredeyse RAM'i bitirecek o kadar ayar çekmeme rağmen illa güncel olsun diyorsanız Windows 8.1 veya 8 öneririm.

Yanlış hatırlamıyorsam Windows 8.1'de %100 RAM kullanma hatası ya da olayı vardı. Windows 8 ise birçok yönden eksik bir işletim sistemi.

Kesinlikle Windows 10'a geçmenizi öneririm. Böylece daha yeni ve optimize Driver kurarak daha performanslı bir sistem olarak kullanabilirsiniz.

Yanlış hatırlamıyorsam Windows 8.1'de %100 RAM kullanma hatası ya da olayı vardı. Windows 8 ise birçok yönden eksik bir işletim sistemi.

Ben şahsen öyle bir sorunla karşılaşmadım hocam Windows 10'a geçmeden Windows 8.1'de RAM'in sadece %10'unu falan kullanıyordu arka planda şu anda mecburiyetten Windows 10 kullanıyorum en kısa zamanda Windows 8.1'e geri döneceğim.
Ben şahsen öyle bir sorunla karşılaşmadım hocam Windows 10'a geçmeden Windows 8.1'de RAM'in sadece %10'unu falan kullanıyordu arka planda şu anda mecburiyetten Windows 10 kullanıyorum en kısa zamanda Windows 8.1'e geri döneceğim.

Tabi yani sistemden sisteme değişir ama konu sahibi için (şahsi görüşüm) en iyisi Windows 8.1'e geçmek olacaktır.

Windows 10 SSD ile daha iyi gider bence ancak Windows 10'un bezdirici arka planda çok uygulama çalıştırması ve bende SSD olmadığından ötürü Windows 8.1 kullanıyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı