GT 630 bir anda 70 derece oluyor

Birgaripmazlum

Centipat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Amd Ryzen 5 5600x
Amd Radeon Rx 6700 XT 12GB
Asus Prime b550m-k
Kingston Fury (2x8) 16 GB Ram 3600mhz
1TB KioxiaExceriaM.2 NVMe
Ekran kartım GT630 oyun açık değilken ekran kartı ısısı %40 civarlarında oyun açınca aniden 70,92 ve ekran kapanıyor. Bu sorun oluyor diye ekran kartı fanını değiştirdim. Önceki fan çalışmıyordu. Bu da sanki boşa döndürüyor gibi çalışıyor ama pek bir şey hissetmiyorum. Ayrıca bundan dolayı BIOS açılış sıkıntısı çekiyorum. En az yarım saate PC açılıyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ekran kartım GT630 oyun açık değilken ekran kartı ısısı %40 civarlarında oyun açınca aniden 70,92 ve ekran kapanıyor. Bu sorun oluyor diye ekran kartı fanını değiştirdim. Önceki fan çalışmıyordu. Bu da sanki boşa döndürüyor gibi çalışıyor ama pek bir şey hissetmiyorum. Ayrıca bundan dolayı BIOS açılış sıkıntısı çekiyorum. En az yarım saate PC açılıyor.

Sorun PSU ile alakalı kardeşim kartın yük altındaki güç gereksinimini karşılayamadığı için.

Sorun PSU ile alakalı kardeşim kartın yük altındaki güç gereksinimini karşılayamadığı için.

Başka bir sorunu olamaz mı bugüne kadar sıkıntısı yoktu, son 1 hafta içinde sadece oyuna girince kapanıyor.

6-7 yıl düzgün kullanırsan 10 yıl bile kullanırsın. 350W PSU'lara bakabilirsiniz hocam.

Bende Everest EPS-4900b 350W var. 1,5 yıl olmamıştır ben mi kötü kullanıyorum.

Geri
Yukarı