GT 630 sistemde GPU sabit 405 MHz'de çalışıyor

mrliam

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar Afterburner'dan ayar çekiyorum geri 405 MHz'ye düşüyor ne yapmam gerekiyor? Driverları silip yükledim ama düzelmedi bir şekilde yükseltmiştim az önce oyuna girince yeniden 405 MHz oldu, ayrıca sıcaklıklar ayarladığım zaman Max 40 dereceydi yani sıcaklık yüzünden olduğunu pek sanmıyorum.

Fotoğraf eklemeyi unutmuşum.

Dosya Ekleri

• IMG_20230411_193826.jpg
    IMG_20230411_193826.jpg
    386,1 KB · Görüntüleme: 32
Son düzenleyen: Moderatör:
Bilgisayarı yeniden başlatınca da düzeliyor hocam.

Sıcaklık sensörü bozuk olabilir mi? Oyunda 45 derece nasıl olabiliyor?

Arkadaşı yanlış yönlendirmeyin 405 MHz'ye sabitlediği için kartı kullanmıyor o yüzden ısısı düşük.

Bilgisayarı yeniden başlatınca da düzeliyor hocam.

Sıcaklık sensörü bozuk olabilir mi? Oyunda 45 derece nasıl olabiliyor?

30 dakika ve sonrasında çok artıyor ama 60-70 dereceleri görüyor ilk 20 dakikada soğutmada sorun olmuyor ama.

30 dakika ve sonrasında çok artıyor ama 60-70 dereceleri görüyor ilk 20 dakikada soğutmada sorun olmuyor ama.

Ayrıca 405 MHz olmadan önce sıcaklıklar en düşük 50 dereceydi oyunlarda.

Çözümünü bilen yok mu arkadaşlar yaklaşık 1 hafta önce başlamıştı MSI Afterburner'a bugün girdim ve ayarlamaya çalıştım sonrası malum.

Fpsimde ciddi şekilde düşüklük yaşıyorum CS:GO 70 FPS gibi bir şey iken şu anda 30-40 zor Valorant 60 FPS falan alıyordum artık 35 zor alıyorum.

Son düzenleme:

Ayrıca 405 MHz olmadan önce sıcaklıklar en düşük 50 dereceydi oyunlarda.

Çözümünü bilen yok mu arkadaşlar yaklaşık 1 hafta önce başlamıştı MSI Afterburner'a bugün girdim ve ayarlamaya çalıştım sonrası malum.

Fpsimde ciddi şekilde düşüklük yaşıyorum CS:GO 70 FPS gibi bir şey iken şu anda 30-40 zor Valorant 60 FPS falan alıyordum artık 35 zor alıyorum.
Bilgisayarını yeniden başlat. 405 MHz olayı kalkar. Sonra eskiden yaptığın ayara göre biraz daha düşük bir ayar yap ve fan hızını yüzde yüz yap.

Bilgisayarını yeniden başlat. 405 MHz olayı kalkar. Sonra eskiden yaptığın ayara göre biraz daha düşük bir ayar yap ve fan hızını yüzde yüz yap.

Deneyeceğim.

Hocam Windows tuşuna basınca birkaç saniyeliğine eskisine dönüyor sonra geri 405 oluyor.

Hocam Windows tuşuna basınca birkaç saniyeliğine eskisine dönüyor sonra geri 405 oluyor.

İki kere mesaj gitmiş kusura bakmayın.

Deneyeceğim.

İki kere mesaj gitmiş kusura bakmayın.
Son dediklerimi yapmayı deneyiniz.

Geri
Yukarı