GT 630 Valorant Düşük FPS

Ediz41

Hectopat
Makaleler
2
Merhaba sistemim gayet iyi ancak Valorant'ta düşük FPS ve takılmalar oluyor. Sistemim:
  • 8 GB DDR3 1333 MHz RAM
  • GT 630 1GB DirectX 11
  • AMD Athlon 2 X2 3.40 GHz
  • 500 GB HDD
  • Windows 7 64 Bit
3 yıl kadardır formatlanmadı, sizce formatlasam tüm driverleri yüklesem düzelir mi?

Attığın videodaki kişinin sisteminin ne kadar iyi olduğunun farkındasındır umarım. GT 630 zayıf bir kart. Texture, doku vs. yüklerken bellek hızı yetersiz kalırsa takılmalar gerçekleşebilir. Zaten oyunun optimizasyonu iyi değil ve oyunu HDD'e kurmuş konu sahibi. Ondan kaynaklı da olabilir. Ve evet işlemcisi kötü.
Neden attığım videoyu vurguladığını anlamadım.
GT630'a kötü demişsiniz, ben de oyunu düzgün bir işlemci ile oynatabileceğini belirttim.
GT630 zayıf bir kartı olsa da Valorant için gayet yeterli bir kart.
İşlemci kötü, ve işlemci o kadar kötü ki, bu oyunu düzgün bir seviyede oynatacak seviye de değil. Ondan düşük FPS ve kasma var. Neden anlamamakla ısrar ediyorsunuz anlamıyorum.
Bu işlemciyi kullandım(X2 240), CSGO'da 30FPS zor görüyordu.Ve bundan mütevellit Valorant'ta da 60FPS bile göreceğini düşünmüyorum.

Neden attığım videoyu vurguladığını anlamadım.
Yazdığınız FPS değerlerini videodaki sistem alabiliyor, konu sahibininki değil. Ondan. Siz sorunu sadece işlemcide arıyorsunuz, işlemci haricinde sorunun kaynağı diğer bileşenler de olabilir işlemcinin kötü olduğunu kabul ettik zaten siz niye anlamamakta ısrar ediyorsunuz?

Yazdığınız FPS değerlerini videodaki sistem alabiliyor, konu sahibininki değil. Ondan. Siz sorunu sadece işlemcide arıyorsunuz, işlemci haricinde sorunun kaynağı diğer bileşenler de olabilir işlemcinin kötü olduğunu kabul ettik zaten siz niye anlamamakta ısrar ediyorsunuz?
İşlemci oyun için yetersiz ise neden sorunu başka bileşenlerde arıyoruz peki?
Sorun HDD'de olabilir varsayalım, ancak HDD yüzünden düşük FPS almazsınız FPS drop yaşarsınız.

Dosya Ekleri

• Ekran Görüntüsü (1).png
    Ekran Görüntüsü (1).png
    101,1 KB · Görüntüleme: 36
  • Ekran Görüntüsü (2).png
    Ekran Görüntüsü (2).png
    442,9 KB · Görüntüleme: 37

Geri
Yukarı