GT 640 60 FPS'e Sabitleyince Kasma Sorunu

Unknown Human

Kilopat
Yer
Bursa - İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Merhaba arkadaşlar. Benim sorunum soruda da belirttiğim gibi LoL'de FPS'yi 60'a sabitleyince oyun kasmaya başlıyor. FPS'yi sınırsız yaptığımda ise FPS 80 - 120 arası dolaşıyor, kasma olmuyor ama ani ışınlanmalar oluyor.

İşlemci: i3 3240 3.4 ghz
Ekran Kartı: GT 640 1GB OC
Ram: 8GB RAM 1600mhz
Monitör: SEG 19" Full HD LCD
Oynadığım çözünürlük: 1920 x 1080

Not: Ekran kartı sürücüsü güncel.

Son düzenleyen: Moderatör:
FPS drop yaşıyorsunuzdur. 120-80 hissettirmez ama 60-40 hissettirir. Sabitlemeyin öyle kullanın.

Işınlanmalar derken neyi kastettiniz?
Mesele minyon kesiyorum birden minyon yer değiştiriyor ya da oynadığım şampiyonu sağa sola hareket ettirirken yürümeden ışınlanarak tıkladığım yere geliyor. Sorun monitörün 60 hz de çalışmasından kaynaklanıyor sanırım. 60fps sabitleyince oynanmıyor.

Mesele minyon kesiyorum birden minyon yer değiştiriyor ya da oynadığım şampiyonu sağa sola hareket ettirirken yürümeden ışınlanarak tıkladığım yere geliyor. Sorun monitörün 60 hz de çalışmasından kaynaklanıyor sanırım. 60fps sabitleyince oynanmıyor.
Lag olabilir o yalnız..

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı