Çözüldü GT 640 ile 144 Hz çözünürlük alınabilir mi?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

nuwwanda

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba bugün 144 Hz bir monitör aldık marka ve modeli: BenQ XL2411. Elimde eski bir sistemim vardı film dizi için kullandığım. Taktım çalıştırdım monitörü fakat bir türlü 144Hz alamadım. Bu monitörde tek bir şekilde 144 Hz alma şansım var o da DVI-i girişini kullanmak. Ekran kartının arka kısmında bu giriş var. Elimde buna uygun kablo da var. Takıyorum fakat bir türlü 144Hz alamıyorum. 144Hz seçeneğine tıklıyorum ekran bulanıklaşıyor ve monitörün sağ altında bir uyarı veriyor. Bu uyarı Windows uyarısı değil monitörün kendi uyarısı ve hata bu:" Incorrect cable. Please use the Dual link DVI cable that came with your monitor. "

Acaba ekran kartım mı desteklemiyor yoksa kablomda mı sorun var?

Ekran kartının özellikleri: GT 640 | ZOTAC

Kullandığım kablo ve ekran kartının girişleri aşağıdadır.
Ekran kartına kabloyu taktığım yer beyaz yerdir.

Dosya Ekleri

• 7163vrKK8UL._AC_SL1500_.jpg
    7163vrKK8UL._AC_SL1500_.jpg
    135,2 KB · Görüntüleme: 69
  • zt-60201-10h_image5.jpg
    zt-60201-10h_image5.jpg
    17,3 KB · Görüntüleme: 41
Çözüm
DVI-D Single Link: DVI D, sadece dijital görüntü verir. Single link ise en fazla 1920x1080 ve 60 Hz destekler.

DVI-I Dual Link: DVI-I, hem analog hem de dijital görüntü verir. Dual Link ile 1080p çözünürlük üzerine çıkabilirsiniz ve 60 Hz üstünü destekler.

Not: DVI-D monitörü DVI-I çıkışlı ekran kartına bağlayabilirsiniz ya da tam tersi de olur. Dual link veya single link fark etmez.

Ayrıca Pinleri 18+1 ise single link, 24+1 ise dual link.

Dual link destekli bir kablo almanız gerek. Ya da monitörünüzüz dediği gibi monitörün kutusundan çıkan kabloyu takıp öyle deneyin.
Screenshot_2020-02-18-02-04-38-360_com.android.chrome.jpg
Hdmi to dp çeviricileri soruyorsanız eğer hayır yine alamaz hocam.
Hdmi ile 1920x1080'de maksimum 120 hz alınabilir. Bunun içinde tüm slotların ve kablonun 2.0 olması gerekiyor diye biliyorum.
Merhaba Hocam,
Bu konudaki Benq modelde olduğu gibi eski model monitörlerin çoğu hdmi ile 60 hertz'a kadar destekler, overclock ile 75'e çıkarılabilir.

Herhangi bir model alırken bağlantı yönteminin dikkate alınmasını, hdmi kullanılacaksa monitörün desteklediğinden emin olunmasını tavsiye ederim

Merhaba Hocam,
Bu konudaki Benq modelde olduğu gibi eski model monitörlerin çoğu hdmi ile 60 hertz'a kadar destekler, overclock ile 75'e çıkarılabilir.

Herhangi bir model alırken bağlantı yönteminin dikkate alınmasını, hdmi kullanılacaksa monitörün desteklediğinden emin olunmasını tavsiye ederim
Tüm slotların ve kablonun versiyon 2.0 olması derken ben de aynı şeyi kast ettim hocam.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı