GT 710 Güç kablosu olmadan nasıl çalışıyor?

Ahmetberkay

Centipat
Arkadaslar bu GT 710 gibi ekran kartlarinda guc kablolari yok. Bunlar gucu nereden aliyorlar. Ekran kartini sadece takiyoruz sonra bitti yani.
Anlamadim ben bu olayi, biriniz bana bu guc kablosuz ekran karti olayini anlatir misiniz?
Guc kaynagimda guc kablosu var ekran kartim icin ama ekran kartinda guc kablosu girisi yok.

Son düzenleyen: Moderatör:
Eski ekran kartları günümüzdekiler kadar güçlü olmadıkları için PCI slotundan güç gereksinimlerini karşılayabiliyorlar. GTX 1030 da var misal güç kablosu olmadan çalışan.

PCIe hattından gelen elektrik, ekran kartının gücünü alması için yeterli oluyor.
Eskiden çoğu kart böyleydi. Güç tüketimlerinin de artmasıyla PSU'dan pinlerle güç verilmeye başlandı.

Hocam düşük profil kartlar yuvadan besleme ile çalışabiliyor kartın profili yükseldikçe enerji ihtiyacı artıyor ve PSU'dan besleme veriliyor.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı