GT 710 sistem CS:GO gibi oyunları oynarken GPU %100 olmuyor

Alizzz00

Femtopat
Daha fazla  
Dostlar GT710 ekran kartım var, işlemcim ise Core 2 Duo E4500. CS:GO gibi oyunlarda tahminimce darboğaz yapıyor ve ekran kartı %100 kullanılmıyor. Core 2 Quad Q9400 işlemci almayı planlıyorum, büyük farklar olur mu ve darboğaz sorunu çözülür mü?

Son düzenleyen: Moderatör:
Q9400'e GTX 1050 bile takabilirsin ki bu kart GT 710'dan en az 5 kat daha güçlüdür. Yani darboğaz olmaz ama yine de tahminim 40-50 FPS alırsın.

Grafikleri yükseltmeyi deneyin ve tam olarak yüzde kaç kullanılıyor %80 üstündeyse sorun yok ama işlemci yükseltmeniz iyi olur CS:GO işlemci tabanlı bir oyun diğer oyunlara kıyasla bütün sistemlerde deha fazla darboğaz olur.

Sisteminizin tümünü yazın lütfen başka bir şeyden kaynaklanıyor bende de o civarlarda kullanım var 120 FPS civarı oynuyorum.
Msi GT710
Core 2 Duo e4500
300W PSU
4GB RAM
VGA ile bağlı
Ayrıca %60 sabit değil %20-30 a düşüyor arada

Son düzenleme:
MSI GT710.
Core 2 Duo e4500.
300W PSU.
4 GB RAM.
VGA ile bağlı.
Ayrıca %60 sabit değil %20-30'a düşüyor arada.

Hem işlemci hem de RAM yükseltilmeli RAM en az 8 GB olmalı değerlere bakarsanız %90 üzerindedir RAM kullanımı hem RAM hem de işlemci yükseltilmeli. Daha sonra da grafikleri yükseltip değerlere bakın.

Hem işlemci hem de RAM yükseltilmeli RAM en az 8 GB olmalı değerlere bakarsanız %90 üzerindedir RAM kullanımı hem RAM hem de işlemci yükseltilmeli. Daha sonra da grafikleri yükseltip değerlere bakın.
Şuan onların hepsini alacak gücüm yok ama şimdi dediğim işlemciyi alırsam darboğaz kesilip csgo da gpu'nun tamamını kullanır mı

Yeni konular

Geri
Yukarı