Çözüldü GT 720M sistemde Minecraft 60 FPS veriyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
İşletim sistemi
Windows 10

Memocukk

Centipat
Daha fazla  
RAM
4x2
SSD veya HDD modeli
1tb hdd
Ekran kartı
GT 720M
İşlemci
i5-3230m
Driverlar güncel, oyun içi V-Sync kapalı. Maksimum FPS'te 60 FPS üstüne çıkamıyorum, havaya baksam da sabit Java versiyonunda. Anladım çözümü var mıdır?

Ekran kartı GT720M.
i5 3230M.
8 GB RAM.

Çözüm
Şimdi gördüm ekran kartınızı.
NVIDIA denetim masasında solda 3D ayarların yönetilmesi kısmı var oralara biraz bakarsanız oyun kare hızını monitör tazeleme hızı ile eşitle gibi bir ayar olması lazım.
Sadece Minecraft'ta oluyor bu sorun hocam Valorant'ta 160 170 kadar çıkıyor tam ekran FPS alıyorum.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Şimdi gördüm ekran kartınızı.
NVIDIA denetim masasında solda 3D ayarların yönetilmesi kısmı var oralara biraz bakarsanız oyun kare hızını monitör tazeleme hızı ile eşitle gibi bir ayar olması lazım.
Hocam tam olarak nerede 5 dakikadır arıyorum.

Hocam HDD FPS etkisi var biliyorum ama evet ama hardiskten kaynaklanan bir sorun mu sizce? Size 5. yazısım oyunda pencereli 250 FPS tam ekran 60 da kalıyor diyorum. Ne anlıyorsunuz acaba merak ediyorum.

HDD ölü değil ölü olmadığı için FPS'e etki etmez.

Hocam tam olarak nerede 5 dakikadır arıyorum.

Hocam HDD FPS etkisi var biliyorum ama evet ama hardiskten kaynaklanan bir sorun mu sizce? Size 5. yazısım oyunda pencereli 250 FPS tam ekran 60 da kalıyor diyorum. Ne anlıyorsunuz acaba merak ediyorum.

3D ayarlarının yönetilmesi kısmında dikey senkronizasyon var onu kapalı duruma getirip FPS'e bakar mısın?

Dosya Ekleri

• 2.PNG
    2.PNG
    7,8 KB · Görüntüleme: 14
  • 1.PNG
    1.PNG
    8,3 KB · Görüntüleme: 11
Driverlar güncel, oyun içi V-Sync kapalı. Maksimum FPS'te 60 FPS üstüne çıkamıyorum, havaya baksam da sabit Java versiyonunda. Anladım çözümü var mıdır?

Ekran kartı GT720M.
i5 3230M.
8 GB RAM.

Yıllardır Minecraft oyuncusuyum bu durum tamamen sisteminiz ile alakalı bir durumdur. Yani eğer Minecraft sürümünüz 1.19.3 ise chunklar ne kadar kısık olursa olsun 60 FPS yukarısını desteklemez. Siz tam ekrana alınca NVIDIA oyunu algılıyor ve otomatik sabitliyor olabilir. Zaten o aldığınız 200 FPS tam olarak stabil değil eğer V-Sync açarsanız oyunun daha akıcı olduğunu fark edeceksinizdir. Yani sistemin en iyi verebildiği gerçek FPS değeri V-Sync ile olandır. Ben V-Sync kapattığımda mesela FPS yükselse bile akıcılık olarak o değer ile alakası olmuyor zorunlu 100 FPS düşse bile V-Sync açıyorum.

Hangi Launcher'dan oynuyorsunuz? Tam ekran sorunları genellikle Launcher'dan kaynaklı Kullandığım launcherlardan birinde benzer olmasa da yine tam ekran kaynaklı bir sorun yaşamıştım oyun içi değil de Launcher ayarlarından tam ekran olarak ayarladığımda düzelmişti tavsiyem Launcher değiştirmeniz üzerine.

Geri
Yukarı