GT 730 CS:GO düşük FPS

• Konuyu başlatan ECM
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 8
  • Görüntüleme 946

ECM

Hectopat
Daha fazla  
CS:GO'da GT 730 ve G3258 4 GB RAM ile 50 FPS alıyorum. Arkadaşlar, bu belirttiğim sistem ile 50 FPS alıyorum. Ekran kartımın test videolarını izliyorum. Adamlar 100 FPS alıyor. Zula'da ise de aynı şey. Sistemim fazlasıyla yetiyor. 120-130-140 arası FPS alıyorum. Bilgisayar drop manyağı oluyor. Yani sıcaklıklar normal kulanım değerleri ise CPU 100 GPU 40-50-60 darboğaz oluyor. Tamam da bu kadar da çöp mü bilgisayar, yani sizce sıkıntı nedir?

Oynadığınız oyunlar işlemci ağırlıklı oyunlar. Ek olarak sisteminiz baya eski olduğu için yüksek ihtimalle izlediğiniz videolarda eski videolar. O videoların üzerinden zibilyon tane güncelleme almıştır bu oyunlar. Ek olarak gözümden kaçmış 4 GB RAM bu dediğiniz oyunlar için bile artık çok az.

CS:GO'da GT 730 ve G3258 4 GB RAM ile 50 FPS alıyorum. Arkadaşlar, bu belirttiğim sistem ile 50 FPS alıyorum. Ekran kartımın test videolarını izliyorum. Adamlar 100 FPS alıyor. Zula'da ise de aynı şey. Sistemim fazlasıyla yetiyor. 120-130-140 arası FPS alıyorum. Bilgisayar drop manyağı oluyor. Yani sıcaklıklar normal kulanım değerleri ise CPU 100 GPU 40-50-60 darboğaz oluyor. Tamam da bu kadar da çöp mü bilgisayar, yani sizce sıkıntı nedir?

Driver güncelleme yapın.
Ve GT730 hafif oyunlar için daha idealdir.
CS:GO İşlemci tabanlı bir oyundur farklı oyunlara da bakmanızı öneririm.
Maalesef ekran kartınız giriş seviyesi bir kart pek bir şey beklememek gerek.
Yeni aldıysanız iade edip biraz üstüne koyarak RX550 veya 2. el bir RX460 ve türevlerini öneririm işlemciniz yetiyor ise.

Ben de Q9400 ve GT730 kullandım. Dediğin oyunlarda aşağı yukarı yazdığın FPS değerlerini aldım. Yani videoları referans almamak lazım çoğu zaman ;) Yukarıdaki muhterem arkadaşlar da yazmış zaten :) o tarihten bu güne defalarca güncelleme aldı saydığın oyunlar.

Arkadaşlar ekran kartım güncel virüs yok ekran kartımın test videolarını izledim oda yeni 2021 100+ FPS alıyor adam ben ise 50 60 Zula da drop yiyor az az bundan 1 sene aşkın önce kasanın ekran kartımın fanının kasasını düşürmüştüm alayım derken bayağı bir sallamıştım ama bir yıla aşkın bir sorunda çıkmamıştı.

Yeni konular

Geri
Yukarı