GT 730 CS:GO'da düşük FPS sorunu

286525

Hectopat
Arkadaşlar Unlost'un dediklerini yaptıktan sonra normalde FPS 100'de falandı şimdi 250'ye çıktı fakat sorunum bu değil.

CS:GO'ya bir süre sonra girince FPS 40'lara düşüyor. Ekran kartının kullanımı az olduğundan kaynaklı olabilir mi?

Bir de undervolt diye bir şey var. Hakkında bilgi verir misiniz? Isınan kartlara undervoltdan bir şey yapılıyormuş.

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar Unlost'un dediklerini yaptıktan sonra normalde FPS 100'de falandı şimdi 250'ye çıktı fakat sorunum bu değil.

CS:GO'ya bir süre sonra girince FPS 40'lara düşüyor. Ekran kartının kullanımı az olduğundan kaynaklı olabilir mi?

Bir de undervolt diye bir şey var. Hakkında bilgi verir misiniz? Isınan kartlara undervoltdan bir şey yapılıyormuş.

Hocam güncellemede dolayı FPS düşüyor. Bu oyunda ekran kartı değil işlemci sömürüyor. İşlemci nedir?

r3 1200
ama be
Hocam güncellemede dolayı FPS düşüyor. Bu oyunda ekran kartı değil işlemci sömürüyor. İşlemci nedir?
ama benim söylediğim güncelleme değil ilk girdiğimde ısınıyor fan yüksek RPM dönüyo ses geliyo fakat çıkıp 1 saat beya 10 dk sonra girdiğimde ekran kartı 47 derece fln ısınmada yok ve lobide 40 yoldaşta 70 fln ısınma yok ekran kartı kullanımı ile bir alakası varmı onu öğrenmek istiyorum

R3 1200.
Ama be.
Ama benim söylediğim güncelleme değil ilk girdiğimde ısınıyor fan yüksek RPM dönüyor ses geliyor fakat çıkıp 1 saat beya 10 dk sonra girdiğimde ekran kartı 47 derece falan ısınmada yok ve lobide 40 yoldaşta 70 falan ısınma yok ekran kartı kullanımı ile bir alakası var mı onu öğrenmek istiyorum.

Ekran kartının alakası yok. Hocam bu sorun oyuna güncelleme gelmesiyle oluştu.

Siz hala dediğimi anlamadınız yazdığımı tekrar okuyun lütfen öyle cevap verin.

Hocam herhalde siz anlamadınız. Eğer güncelleme gelmeden önce sorun yoktu ise güncellemede sonra sorun oluştuysa güncelleme ilgili alakalı.(Shader kapanmıyor FPS azalmasına sebep oluyor.) tekrar güncelleme gelmesini bekleyin. Gene söylüyorum ekran kartı sömüren oyun değildir işlemcidir. Isınma sorunu yok sanırım.

siz anlamadınız diyorumki ilk önce oyuna girdiğimde gt 730 ekran kartım 80 derecede oluyor ve fps 250 fln görüyor diyorum oynadıktan sonra çıktım ya 10 dk sonra tekrar girdiğimde ekran kartı 50 derece olup fps 40 felan oluyor ilk başta ekran kartı ısınıp 250 fps alıyorsam 10 dk sonra çıkıp girdiğimde neden ekran kartı 50 derece olup 40 fps alıyorum bunu soruyprum shader güncellemesinden haberim var

Siz anlamadınız diyorum ki ilk önce oyuna girdiğimde GT 730 ekran kartım 80 derecede oluyor ve FPS 250 falan görüyor diyorum oynadıktan sonra çıktım ya 10 dk sonra tekrar girdiğimde ekran kartı 50 derece olup FPS 40 falan oluyor ilk başta ekran kartı ısınıp 250 FPS alıyorsam 10 dk sonra çıkıp girdiğimde neden ekran kartı 50 derece olup 40 FPS alıyorum bunu soruyprum shader güncellemesinden haberim var.

Hocam ekran kartı fazla ısınmış. Bari kasa temizliği yapın. Hocam açık açık anlatsaydın anlardık. Kasa temizliğin ve termal macunu yenileyebilirsin.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı