GT 730 ekran kartını kontak sprey ile çekirdek üzeri termal macunu temizlemek

Riqhtful

Hectopat
Makaleler
1
Yer
Ankara
Daha fazla  
ASUS NVIDIA GT 730 2 GB GDDR3 128-BIT ekran kartına sahibim. Daha önce 'ekran kartını termal macun değişimi' hakkında bir konu atmıştım ve alternatif öneriler olarak 'devre temizleyici' ile 'izopropil alkol' önerdiler. Yağlı kontak sprey evimde mevcut ve bazı kişiler elektronik devreler için kullanmışlar. Bundan 4-5 ay önce Gigabyte NVIDIA GeForce 210 ekran kartımın temizliği için kontak sprey kullanmıştım. Siz bu konu hakkında görüşünüz nedir? Paylaştığınız bilgi ve tüyolar için teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Kontak sprey normalde olabilir ama yağlı olması sıkıntı olmasın?
Ben (eğer o senin konunsa) eklemeyi unuttum, dezenfektan kullanımında da bir sıkıntı olmuyor. Ben %65 izopropil alkollü dezenfektan kullanarak işlemci pinlerimi temizledim. 3-5 dakika kadar, işim garanti olsun diye (soğuk modunda) saç kurutma makinesi altında beklettim.
Ama her dezenfektanı da direkt dökmeyin. :)

Kontak sprey normalde olabilir ama yağlı olması sıkıntı olmasın?
Ben (eğer o senin konunsa) eklemeyi unuttum, dezenfektan kullanımında da bir sıkıntı olmuyor. Ben %65 izopropil alkollü dezenfektan kullanarak işlemci pinlerimi temizledim. 3-5 dakika kadar, işim garanti olsun diye (soğuk modunda) saç kurutma makinesi altında beklettim.
Ama her dezenfektanı da direkt dökmeyin. :)
Muhtemelen kullandığım yağlı idi sebebi spreyi çıktıktan sonra fanın üzeri kaygansı yapıya sahip oldu. Dezenktana karşı güvenim yok ve asla ama asla denemeyi düşünmüyorum. Peki sadece çekirdek üzeri ve fana sıkmamı önerir misiniz? Çoğu kontak spreyler uçucu olduğundan kısa devre yapmıyormuş.

Muhtemelen kullandığım yağlı idi sebebi spreyi çıktıktan sonra fanın üzeri kaygansı yapıya sahip oldu. Dezenktana karşı güvenim yok ve asla ama asla denemeyi düşünmüyorum. Peki sadece çekirdek üzeri ve fana sıkmamı önerir misiniz? Çoğu kontak spreyler uçucu olduğundan kısa devre yapmıyormuş.
Parfümsüz dezenfektan sıkıntı olmaz bence.
Bilmiyorum bu yağlı olması sıkıntı çıkarır mı.

Yeni konular

Geri
Yukarı