Çözüldü GT 730 Güncellenmiyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

prex

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşlar ASUS markalı 4 GB DDR3 özelliklere sahip GT 730'um var. Bu kartın 2018'den beri güncelleme almadığını biliyorum ama karşılaştığım videodaki adam GT 710 kullanıyor ve onun sürücüsü güncel. Anlamadığım şey GT 730, GT 710'dan daha iyi değil mi? Bu kart güncellenebiliyor GT 730 niye güncelleme desteklemiyor?

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Screenshot_1 (1).png

Ekran kartınızın mimarisi Fermi, çıkan son sürücü 391.35. Üstünü o karta kuramazsınız.

//Ekran görüntüsü buradan alınmıştır:

ASUS GT 730 4 GB DDR3 kartımın değerleri efenim.

Eki Görüntüle 599919
Arkadaşlar ASUS markalı 4 GB DDR3 özelliklere sahip GT 730'um var. Bu kartın 2018'den beri güncelleme almadığını biliyorum ama karşılaştığım videodaki adam GT 710 kullanıyor ve onun sürücüsü güncel. Anlamadığım şey GT 730, GT 710'dan daha iyi değil mi? Bu kart güncellenebiliyor GT 730 niye güncelleme desteklemiyor?

DDU ile temiz kaldırma işlemi yaptıktan sonra güncel sürücüyü yüklemeye çalışın. Tabi önce yüklü olan Driver sürümünü de not alın geri yükleme yapmanız gerekirse lazım olur.

NVIDIA, GT 730 Driver desteğini kesti galiba. En son nisan 2018'di yanlış hatırlamıyorsam.

Cümlemde de belirttiğim gibi bende biliyorum fakat adam GT 710'unu güncellemiş ve bazı insanlar GT 730'unu güncelleyebildiğini söylüyor.

Ben 445.87 sürücüsünü arkadaşımın GT 730'una indirdim hatta FPS artışı bile oldu. İsterseniz ekran görüntüsü bile atabilirim.

Yardımcı olur musun bende güncellemeye çalışıyorum? FPS'im bazı oyunlarda 50 ve 40'a düşüp akıcılığı bozuyor. Hatta 40 FPS'te iken 10 FPS gibi takılıyor. FPS'e ihtiyacım var biraz.

Cümlemde de belirttiğim gibi bende biliyorum fakat adam GT 710'unu güncellemiş ve bazı insanlar GT 730'unu güncelleyebildiğini söylüyor.

Yardımcı olur musun bende güncellemeye çalışıyorum. FPS'im bazı oyunlarda 50 ve 40'a düşüp akıcılığı bozuyor. Hatta 40 FPS'te iken 10 FPS gibi takılıyor. FPS'e ihtiyacım var biraz.

Yardım etmeye çalışırım tabii ki ama neden güncellenmediğini açıkçası bilsem ben de söylerdim. GeForce Experience indirip en güncel sürücüyü otomatik olarak bulmayı deneyebilir misiniz? Ben öyle yapıp indiriyorum mesela 445.87 diyor bende.

Yardımcı olur musun bende güncellemeye çalışıyorum. FPS'im bazı oyunlarda 50 ve 40'a düşüp akıcılığı bozuyor. Hatta 40 FPS'te iken 10 FPS gibi takılıyor. FPS'e ihtiyacım var biraz.

Ekran Görüntüsü (4).png

Ekran Görüntüsü (5).png

Gördüğünüz gibi ben son sürücüyü GeForce Experience üzerinden indirdim.

Yardım etmeye çalışırım tabii ki ama neden güncellenmediğini açıkçası bilsem ben de söylerdim. GeForce Experience indirip en güncel sürücüyü otomatik olarak bulmayı deneyebilir misiniz? Ben öyle yapıp indiriyorum mesela 445.87 diyor bende.

Eki Görüntüle 541320Eki Görüntüle 541321

Gördüğünüz gibi ben son sürücüyü GeForce Experience üzerinden indirdim.

1.PNG

Özel kurulumda bu çıkıyor.

Hızlı kurulumda da aynı hatayı verdi.

Eki Görüntüle 541420
Özel kurulumda bu çıkıyor.

Hızlı kurulumda da aynı hatayı verdi.

Benim GT 730'um ile sizin GT 730'un arasında bir fark var ama çözemedim. Birine güncel sürücü kurulurken diğerine kurulmuyor. NVIDIA denetim masası üzerinden sistem bilgisi diye bir kısım var orada ekran kartı bilgilerini gösteriyor. O kısmı ekran görüntüsü olarak atar mısınız?

Geri
Yukarı