GT 730 i5 10400F vs RX 550 4 GB i5 3470

İşletim sistemi
Windows 10
Biliyorum :( Ama belki de internet üzerinden almıyorsa en azından 10100F'in eski fiyatlardan alma imkanı bulabilir. Arada MediaMarkt'e 789 liraya stok giriyor. Almak isteyenler kapabilir oradan.

10100F ile 10400F arasında 100 lira fark var şu an :/

10100F+RX 550 yapılma şansı varsa en azından biraz daha orta yolu bulunmuş olur.

İkisi de çok kötü sistemler RX 550 ekran kartı olarak daha performanslı, işlemci olarak 10400F daha iyi 10400F sistemi alın ileride GT 730 yerine daha iyi bir kart eklersiniz.

Ben olsam 1. sistemi alırdım. Komple sistem olarak ekran kartı hariç hepsi yeni olacak diğer sisteme göre. Ekran kartı piyasası düzelince bütçeye uygun daha iyi kart alınabilir.

10400F daha mantıklı, ileriye dönük bir sistem, daha sonrası ekran kartı upgrade edilebilir.

RX 550 tabii ki performans olarak 730'dan çok çok üstündür ama ileriye dönük bir sistem olarak ben olsam 10400F alırım kesinlikle.

Aralarında kaç FPS fark olur sizce ben FPS için açtım konuyu GTA V Gibi Mesela
GTA V DE Kaç FPS fark olur
Valorant CS:GO pubgmobile kaç FPS fark olur :) veya 1.sistem PUBG Mobile için iyidir falan derseniz sevinirim

Kanka performans olarak ikiside oyunlarda aynı fps 5 fps üstü falan aynı mıdır

Hocam Olmuyor ki abim izin vermiyor her ne kadarda fps farkı olsa benim tercihim olsa i5 10400f ile rx 550 alırdım :)
Hocam abinize söyleyin i5 3470 eski ve kötü bir işlemci. Elinizde varsa iş görür fakat günümüzde para verilmeye değecek bir işlemci değil bence. GT 730 da artık iş görecek bir kart değil. RX 550 ile en azından birşeyler yapabilirsiniz. E-spor oyunlarında falan sıkıntı çıkarmaz.

Aralarında kaç FPS fark olur sizce ben FPS için açtım konuyu GTA V Gibi Mesela
GTA V DE Kaç FPS fark olur
Valorant CS:GO pubgmobile kaç FPS fark olur :) veya 1.sistem PUBG Mobile için iyidir falan derseniz sevinirim
FPS farkını şuan boş ver bence. Yarın bir gün piyasa düzeldiği zaman o 2. sisteme almak istediğin kartı alınca bu sefer darboğaz sorunuyla uğraşacaksın ve iyi kart alamayacaksın. O yüzden al 1. sistemi düşük ayarlarda oyna idarelik.

Hocam abinize söyleyin i5 3470 eski ve kötü bir işlemci. Elinizde varsa iş görür fakat günümüzde para verilmeye değecek bir işlemci değil bence. GT 730 da artık iş görecek bir kart değil. RX 550 ile en azından bir şeyler yapabilirsiniz. E-spor oyunlarında falan sıkıntı çıkarmaz

Hocam GT 730'u bende biliyorum nalet kart ama abimin kafasızlığı yüzünden sipariş ettik artık ben YouTube testlerine baktığım zaman 2 sistemde aynı mı diyerekten sordum :) bende bilmez miydim ki RX 550 almayı

FPS farkını şu an boş ver bence. Yarın bir gün piyasa düzeldiği zaman o 2. sisteme almak istediğin kartı alınca bu sefer darboğaz sorunuyla uğraşacaksın ve iyi kart alamayacaksın. O yüzden al 1. sistemi düşük ayarlarda oyna idarelik.

Hocam düşük ayarlarda şu oyunları oynatsın yeter zaten benim için PUBG Mobile, Valorant, GTA V, ETS 2 bunları oynatsa yeter 1.sistem ondan sonra RTX 2060 Super'e geçeceğim piyasa insin.
İptal edebilirsiniz, 14 gün içinde iade edebilirsiniz.

Keşke sen benim abim olsan anlamıyor ki yakın arkadaşları yalanı söylüyor istemiyor RX 550'i kanka :)

10400F'li sistemi alın. İleriye dönük olması daha iyi. Ekran kartı ağırlıklı oyunlarda 3-5 FPS fazla alacağım diye eski sistem almanızı tavsiye etmem.

Geri
Yukarı