GT 730 i7 860 Sisteme upgrade önerisi?

Ekran kartı model nedir çipi yanmışsa nasıl kullanabiliyorsun 😅

GTX 860M çipseti yanmış veya bozuk dediler tam hatırlamıyorum Valorant vb. oynuyorum sabit 75 açıyor, FPS kısıtlamasını kaldırıp oynadığımda 100-120 FPS veriyor fakat 3-,35 saat aralıksız oynarsam ekran kartı çöküyor. O yüzden genelde V-Sync açık veya sabit 75 oynuyorum.

GTX 860M çipseti yanmış veya bozuk dediler tam hatırlamıyorum Valorant vb. oynuyorum sabit 75 açıyor, FPS kısıtlamasını kaldırıp oynadığımda 100-120 FPS veriyor fakat 3-,35 saat aralıksız oynarsam ekran kartı çöküyor. O yüzden genelde V-Sync açık veya sabit 75 oynuyorum.
O Ekran kartı çökme olayı Valoranttan dolayi bende yaşıyordum MSI AFTERBURNER indirip sıcaklık değerlerine bakabilirsiniz sorun varmı yokmu görülür

Fazlaymış laptopun içini açıp termal macun sürüp temizletseniz iyi olur 70 73 iyi ama 80 fazla.

80 çok olmuyor zaten. Genelde karşısı bütün skilleri midde fırlatıp midi ana baba günü gibi yaptığında FPS 60-65'lere düşüyor ve 79 derece oluyor onun dışında 77 genelde.(termal macunu da 2-3 ay önce yeniledim işlemcinin)

O sistemle upgrade yaparak güncel oyunlarda 60 FPS üstü zor. Sistemin kökten değişmesi lazım. Boşu boşuna tarihi eser sisteme yatırım yapmayın, bir şey alsanız diğerinden patlıyorsunuz. Ekran kartı alsanız PSU'nuz beslemez, işlemciniz yetmez. RAM düşük... Aşağı tükürsen sakal yukarı tükürsen bıyık.

Yeni sistem alın.

Hocam peki anakart öneriniz var mı 4 RAM slotu olursa daha iyi olur.

Yeni konular

Geri
Yukarı