i7-4770 ve GT 730 sisteme yükseltme önerisi

mehmety22

Yoctopat
Merhaba, öncelikle sistemim şu şekilde:
CPU: i7-4770
GPU: GT 730.
RAM: 8 GB DDR3 tek kanal.
Yazmam gereken başka parça yok sanırım çok da anlamam, internette NFS Heat'ı sistemimin açıp açmayacağını araştırırken i7-4770 ile milletin GTX 1660, RTX 2060 falan kullandığını gördüm. Yeni sistem toplamam hayal şu anda ama belki ikinci elden RX 590 veya değer derseniz GTX 1660 vs. ekran kartlarına güncelleyebilirim. CS:GO'da 30FPS alıyor, NFS Heat'ı orta ayarlarda oynayamıyorum ama internetteki kişiler RX 590'la falan ultrada oynadığını ve 60FPS aldığını gösteren videolar atıyorlar. Ekran kartı güncellemeye değer mi? Bir de extra soru RX 590 alsam Grand RP oynarken 45FPS verir mi? :)
(Tahmin edeceğiniz üzere 1080p.)
Söylemeyi unuttuğum bir şey ya da yazmam gereken bileşen varsa uyarın, ben sistem genel olarak berbat diyordum ama millet oynuyor belki ekran kartındadır problem diye yazdım.

Merhaba, öncelikle sistemim şu şekilde:
CPU: i7-4770
GPU: GT 730.
RAM: 8 GB DDR3 tek kanal.
Yazmam gereken başka parça yok sanırım çok da anlamam, internette NFS Heat'ı sistemimin açıp açmayacağını araştırırken i7-4770 ile milletin GTX 1660, RTX 2060 falan kullandığını gördüm. Yeni sistem toplamam hayal şu anda ama belki ikinci elden RX 590 veya değer derseniz GTX 1660 vs. ekran kartlarına güncelleyebilirim. CS:GO'da 30FPS alıyor, NFS Heat'ı orta ayarlarda oynayamıyorum ama internetteki kişiler RX 590'la falan ultrada oynadığını ve 60FPS aldığını gösteren videolar atıyorlar. Ekran kartı güncellemeye değer mi? Bir de extra soru RX 590 alsam Grand RP oynarken 45FPS verir mi? :)
(Tahmin edeceğiniz üzere 1080p.)
Söylemeyi unuttuğum bir şey ya da yazmam gereken bileşen varsa uyarın, ben sistem genel olarak berbat diyordum ama millet oynuyor belki ekran kartındadır problem diye yazdım.

Bütçe? 1660S alabilirsiniz.

250 TL bandında 8 GB DDR3 sıfır olarak RAM alınabilir, ek olarak RX 590 yerine ikinci elde fiyat performans oranı çok daha yüksek ve 1100-1500 TL arasında bulunabilen RX 470-480-570-580 modellerinin özellikle 8 GB versiyonları alınabilir. PSU belirtmemişsiniz ancak bu sistem biraz piyasa kovalanarak 2000TL bütçe ile upgrade edilebilir ve en azından 40 FPS bandında Cyberpunk 2077 ve RDR 2 açar hale getirilebilir. Şahsi önerimde bu tarz bir sisteme 2000-2500TL'nin üzerinde bütçe harcanmamasından yana.

Hocam PSU'yu konuyu açtıktan sonra diğer konulara bakarken herkesin bahsettiğini görünce yazmam gerektiğini anca anladım, şöyle yazıyor:
Max wattage: 97W Max.
Total output continous shall not exceed: 250W.
Kaç watt oluyor :)

Ayrıca RAM aynı marka olmasa uyumsuzluk sorunu büyük dert mi?
Edit: RDR 2 bana çok baba oyun gibi geliyor emin misiniz ben Assetto Corsa açınca crash yiyorum da büyük umutla aldığım oyunda hüsrana uğramıştım :(

Hocam PSU'yu konuyu açtıktan sonra diğer konulara bakarken herkesin bahsettiğini görünce yazmam gerektiğini anca anladım, şöyle yazıyor:
Max Wattage: 97W Max
Total Output Continous Shall Not Exceed: 250W

Ayrıca RAM aynı marka olmasa uyumsuzluk sorunu büyük dert mi?

250W PSU nuz var ki bu çok yetersiz. 2. elden güzel bir 500W PSU alıp yanına RX580 8 GB alıp sizin RAM'le aynı CL, MHz değerine sahip DDR3 8 GB RAM alabilirsiniz.

Max wattage: 97W Max.
Total output continous shall not exceed: 250W.

250W hocam yani o PSU ile önerdiğim ekran kartları çalışmaz, stabil bir performans için 550W ve üzeri bir PSU'ya geçmeniz lazım.

Geri
Yukarı