Çözüldü GT 730 "NVIDIA grafik sürücüsü Windows'un bu sürümüyle uyumlu değildir" hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

halil12345

Yoctopat
Daha fazla  
1633284239954.png

Ne yapabilirim?

Çözüm
Bu konu neden böyle gereksiz yere uzuyor anlamakta güçlük çekiyorum. GT 730 Fermi ve Fermi kartlar için çıkan son sürücü de 391.35. Bunun üstü bir sürücü kuramazsın. Bu kadar.
Olmamasının sebebi 800M serisi ekran kartlarının sürücülerinin desteklerinin uzun süre önce kesilmiş olmasından kaynaklanmaktadır. Yani, eski bir ekran kartınız varsa ve nvidia windows 11'e uyumlu bir sürücü yayınlamadıysa ve karttan destek kesilmişe o ekran kartıyla o windows sürümünü kullanamazsınız. Çözüm yeni sistem.
Denemenize gerek yok, yöntemleri kesinlikle çaresiz.
Bende de 840M var, sizde 820M var benimki hala güncelleme alıyor ama sizinkinin desteği kesilmiş. Neden diyecekseniz 840M diğer 800M serisi ekran kartlarından farklı olarak mimarisi daha güncel (Maxwell) olduğu için günümüzde dahi son sürüm sürücülerden faydalanabilmekte. Hala destek veriliyor 840M de. Fakat diğerlerinde kesilmiş durumda. Bu sürücü desteğinin kesilmesi bir sürü eski ekran kartı kullanıcısının windows 11'e geçmesini engelleyecek.

Olmamasının sebebi 800M serisi ekran kartlarının sürücülerinin desteklerinin uzun süre önce kesilmiş olmasından kaynaklanmaktadır. Yani, eski bir ekran kartınız varsa ve NVIDIA Windows 11'e uyumlu bir sürücü yayınlamadıysa ve karttan destek kesilmişe o ekran kartıyla o Windows sürümünü kullanamazsınız. Çözüm yeni sistem.
Denemenize gerek yok, çaresiz. Bende 840M var sizde 820M var benimki hala güncelleme alıyoe ama sizinkinin desteği kesilmiş. Neden diyecekseniz 840M diğer 800M, ekran kartlarından farklı olarak mimarisi daha güncel günümüzda dahi son sürüm sürücülerden faydalanmakta. Bu sürücü desteğinin kesilmesi bir sürü eski ekran kartı kullanıcısının Windows 11'e geçmesini engelleyecek.

Yani olmaz mı diyorsunuz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Yani olmaz mı diyorsunuz?
Farklı bir yöntem varsa bilmiyorum, bildiğim kadarıyla şuanlık olmaz gibi gözüküyor. Maalesef, 800M serisinin tamamına Windows 11 desteği gelseymiş keşke.
Farklı bir çözüm yoksa, problemin cevabını yukarıdaki mesajım olarak işaretleyebilirsiniz. Böylelikle diğer arkadaşlarda bilgilenmiş olur.

Sadece GeForce Experience indirip kurun. Açın ve Driver kurulumunu ordan kendisi bulacak kurun diyin. Sorununuz çözülecektir. Ben bu şekilde çözmüştüm.

Dediğim gibi GeForce Experience indirin ve içinden driveri kurun. Bu şekilde çözebilirsiniz.
Hocam hiç mi mesajları okumadınız ? Bizi hiç mi takmıyorsunuz dediklerimizi bildiklerimizi ? Ayıptır, sebebini nedenlerini çözümlerini detaylarıyla anlattım. Olay GeFore Experience indirip indirmemekte değil. Kartın desteği kesilmiş ve windows 11 ile kullanılamaz. Arkadaşın sorununun çözümü sadece yeni bir laptopa geçmekten geçer. O laptoplarda ekran kartı değişmez.

Bu konu neden böyle gereksiz yere uzuyor anlamakta güçlük çekiyorum. GT 730 Fermi ve Fermi kartlar için çıkan son sürücü de 391.35. Bunun üstü bir sürücü kuramazsın. Bu kadar.

Çözüm

Geri
Yukarı