Çözüldü GT 730 sistem eski oyun performansını vermiyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

erennbls

Hectopat
Yer
Türkiye
Daha fazla  
Meslek
Animatör, Web Tasarım.
Merhaba, bilgisayarım eskiden CS:GO Minecraft vs. oyunlarda en az 150 FPS veriyordu.
Ama artık alamıyorum. Neden olduğunu bilmiyorum :( Eski performansımı alamıyorum.

Donanım:

Intel i5 2.40Hz m520.
8 GB RAM.
NVIDIA GeForce GT 730.

Çözüm
GT serisi gibi 2 GB kartlar artık gelen güncellemelerle birlikte daha düşük performans vermeye başladılar. CS:GO gibi güncelleme alan oyunlarda FPS düşüşünü görmek bu tip bir ekran kartı için normal, eski sistemimde ben de GT 630 kullanıyordum ve 120-125 civarı FPS görürken son 2 senede ben de en fazla 60 FPS görmeye başlamıştım. Zaten geçen sene bu zamanlarda anakartım yandı ve sistemimi komple değiştirmek zorunda kaldım.Oyun için en az 4 gb (hatta o bile yetmediği oluyor) ekran kartı şart gibi bir şey.
GT serisi gibi 2 GB kartlar artık gelen güncellemelerle birlikte daha düşük performans vermeye başladılar. CS:GO gibi güncelleme alan oyunlarda FPS düşüşünü görmek bu tip bir ekran kartı için normal, eski sistemimde ben de GT 630 kullanıyordum ve 120-125 civarı FPS görürken son 2 senede ben de en fazla 60 FPS görmeye başlamıştım. Zaten geçen sene bu zamanlarda anakartım yandı ve sistemimi komple değiştirmek zorunda kaldım.Oyun için en az 4 gb (hatta o bile yetmediği oluyor) ekran kartı şart gibi bir şey.

Çözüm
Oyunlar güncelleniyor bu çok normal.

Hem arkadaşın dediği gibi güncelleme hem de ekran kartına güncelleme gelmiş olabilir veya kasanızın içi tozlanmış olabilir daha sayarsak bilgisayarınıza bilmeden virüs yüklemiş olabilirsiniz. Temizden format atarak bir nebze de olsa performansınız artabilir.

Merhaba, bilgisayarım eskiden CS:GO Minecraft vs. oyunlarda en az 150 FPS veriyordu.
Ama artık alamıyorum. Neden olduğunu bilmiyorum :( eski performansımı alamıyorum.

Donanım:

Intel i5 2.40Hz m520.
8 GB RAM.
NVIDIA GeForce GT 730.

Dostum şu soruları rica etsem cevaplar mısın?
Üretici firması MSI mı yoksa ASUS mu?
Mimarisi fermi mi ya da kepler mi?
DDR3 veya DDR5 mi?
Ve Zula da veya CS:GO 720 en düşük ayarlarda kaç FPS alıyorsun.

Pc'yi Temizledim Zaten. 1 Ay Öncesine Kadar Durum İyidi Ama Sadece Oyunlar Değil.
Tarayıcı Discord Gibi Programlarda Kasmaya Başladı.
Dostum şu soruları rica etsem cevaplar mısın?
Üretici firması MSI mı yoksa ASUS mu?
Mimarisi fermi mi ya da kepler mi?
DDR3 veya DDR5 mi?
Ve Zula da veya CS:GO 720 en düşük ayarlarda kaç FPS alıyorsun.

Yeni konular

Geri
Yukarı