Çözüldü Sistem eski performansını veremiyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
İşletim sistemi
Windows 10

Bilal Cihan

Kilopat
Daha fazla  
Bilgisayarı aldıktan sonra GTA 5'i açtım ve 120 FPS değerini aldığımı gördüm yaklaşık 2-3 ay önce fakat şu an açtığım zaman 60 FPS sabit alıyorum bir ayarı yanlış mı yaptım o FPS değerini almam için ne yapmam gerek?

Çözüm
Bilgisayarı aldıktan sonra GTA 5'i açtım ve 120 FPS değerini aldığımı gördüm yaklaşık 2-3 ay önce fakat şu an açtığım zaman 60 FPS sabit alıyorum bir ayarı yanlış mı yaptım o FPS değerini almam için ne yapmam gerek?
V-Sync ayarı FPS değerini 60 sabitler. Yanlışlıkla onu açtıysan kapatabilirsin.
V-Sync ayarı FPS değerini 60 sabitler. Yanlışlıkla onu açtıysan kapatabilirsin.

Çözüm

FPS yükseltmen için internette halihazırda videolar bulunuyor. Sisteminin genel bakımını yapabilirsin, fan temizliği, termal macun yenilemesi gibi şeyler.

FPS yükseltmen için internette halihazırda videolar bulunuyor. Sisteminin genel bakımını yapabilirsin, fan temizliği, termal macun yenilemesi gibi şeyler.
Daha bilgisayar 2 aylık falan. Sanmıyorum 120 FPS'den 60'a düşmeşi normal bir şey değil.
NVIDIA dengeli yap yeni sürümü geçebilirsiniz.
Dediklerinizi anlayamadım.

Daha bilgisayar 2 aylık falan. Sanmıyorum 120 FPS'den 60'a düşmeşi normal bir şey değil.

NVIDIA Denetim Masası üzerinden ekran kartınız için performans ayarları yapailirsiniz diyor arkadaşlar. Isınma problemi oluşmuş ise zamanla verimli bir soğutma yok ise sisteminde gayet normaldir. Termal macunu yenilemeni öneririm ve temizlik yapmanı. Yıllardır bilgisayarıma 2 ayda bir format atarım. Neden bir fikrim yok ama format atmak bile rahatlamasına neden oluyor makinenin.
Zamanla yüklediğin programların açılışta başlaması nedeniyle de olabilir.
Görev yöneticisinden başlangıçta çalışan hizmetleri kapatmayı da deneyebilirsin, dediğim gibi internette birçok video mevcut. Unlost'un FPS videolarını izlemeni öneririm.

Geri
Yukarı