GT 730 Sistem yükseltme önerisi

WolreaG

Hectopat
Makaleler
3
Yer
İzmir/Urla
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
GT 730, 8 GB RAM, i5-4590
Arkadaşlar merhabalar, öncelikle şu an elimdeki sistemimi belirtmek istiyorum;
4x2 GB RAM
GT 730 2 GB Galaxy
ASUS H81M-K Anakart

Sistemim böyle daha yazılacak şey var mı aklımda değil. Ben önümüzdeki 1 yıl içinde bir ekran kartı almak istiyorum ama 2. el ve en fazla 2500 TL harcayabilirim. Aklımda GTX 1050 Ti 4 GB, RX 570 4 GB ve RX 6400 4 GB var ve 2500 TL`nin altında İzmir'de alacağım kartlar bunlar. (İzmir'de yaşıyorum İzmir'de deneyeceğim bir ekran kartı almak istiyorum.) GT 730 ekran kartını 500-600 TL ye 2. elden satarım yeni alacağım ekran kartına iyice güvendikten sonra diye düşünüyorum. Amacım yeni nesil oyunları normal ayarda hem de düşük ayarda oynamak yani beni 3 yıl idari edecek bir sistem istiyorum bunu da düşük miktarda yapmak istiyorum. Önerilerinizi bekliyorum, teşekkür ederim.

İşlemci nedir? İşlemciniz besleyebilir ise 2500TL'ye risk almak yerine sıfır RX6400 alıp geçin derim.

i5-4490. Sıfır 5K falan değil mi?

Peki başka 2. el önerdiğiniz 2500 TL altında ekran kartı var mı?

Siz RX6600 ile karıştırdınız sanırım, RX6400 şu an 2500-3000 civarında bulunabiliyor. İşlemciniz de çok güçsüz sayılmaz, ucu ucuna da olsa yeterli olur gibi. 2. el için de GTX 1050 Ti ya da RX570 falan olabilir belki, 2. el piyasasına pek hakim değilim.

Siz RX6600 ile karıştırdınız sanırım, RX6400 şu an 2500-3000 civarında bulunabiliyor. İşlemciniz de çok güçsüz sayılmaz, ucu ucuna da olsa yeterli olur gibi. 2. el için de GTX 1050 Ti ya da RX570 falan olabilir belki, 2. el piyasasına pek hakim değilim.
Peki bu 3 kart arasında hangisi daha iyi idari eder beni? Yani hangisi daha çok oyun oynatır? Mesela Forza Horizon 5 ten normal ayarda 60 fps alır mıyım kaç fps alırım?

@ismetcelal33 Ve AMD kartlarının fiyatları düşecek diyolar beklememe değer mi? Yani 3 ay içinde alamayacağım sonuçta.

Peki bu 3 kart arasında hangisi daha iyi idari eder beni? Yani hangisi daha çok oyun oynatır? Mesela Forza Horizon 5 ten normal ayarda 60 fps alır mıyım kaç fps alırım?

@ismetcelal33 Ve AMD kartlarının fiyatları düşecek diyolar beklememe değer mi? Yani 3 ay içinde alamayacağım sonuçta.

Çok takip etmediğim için fiyatlar düşer ya da artar diyemiyorum, ama kolay kolay fiyatlar düşmedi, düşeceğini de sanmıyorum.

1050 Ti ile RX570'i kıyaslamak mantıksız olur, bariz şekilde 570 daha iyi zaten.
RX6400'e göre RX570 biraz daha güçlü sayılabilir ama güncellikten dolayı bence RX6400 seçilmeli.

Testlere göre RX6400 FH5'de 1080p HIGH grafiklerde 60fps verebiliyor, ama işlemciniz ve ram miktarınız bu grafikler için yetersiz gelebilir.

Kısaca yerinizde olsam 2500TL bütçem varken 2. ele girmem ve sıfır RX6400 alırım, tabi 3 ay sonra fiyatlar ne olur bilemiyorum.

Çok takip etmediğim için fiyatlar düşer ya da artar diyemiyorum, ama kolay kolay fiyatlar düşmedi, düşeceğini de sanmıyorum.

1050 Ti ile RX570'i kıyaslamak mantıksız olur, bariz şekilde 570 daha iyi zaten.
RX6400'e göre RX570 biraz daha güçlü sayılabilir ama güncellikten dolayı bence RX6400 seçilmeli.

Testlere göre RX6400 FH5'de 1080p HIGH grafiklerde 60fps verebiliyor, ama işlemciniz ve ram miktarınız bu grafikler için yetersiz gelebilir.

Kısaca yerinizde olsam 2500TL bütçem varken 2. ele girmem ve sıfır RX6400 alırım, tabi 3 ay sonra fiyatlar ne olur bilemiyorum.
Teşekkür ederim. Umarım fiyatlarda azalma gibisinden birşeyler olurda RX6600 denk getirebilirim 2. elden. :D Aslında 4 GB Rami satıp 8 GB alma gibi bir isteğim varda zamana göre belirleyeceğim. Teşekkür ederim.

Merhaba, elimde 2021 Aralık faturalı MSI GTX1650 Ventus XS model ekran kartı var.

Çalıştığım şirketteki 50 yaşında bir abinin kartı, mining, overclock vs. bilmez, tertemiz kart.

Fiyatı da aradığın aralıkta düşünüyoruz, ilgilenirsen iletişime geçebiliriz.

Teşekkür ederim. Umarım fiyatlarda azalma gibisinden birşeyler olurda RX6600 denk getirebilirim 2. elden. :D Aslında 4 GB Rami satıp 8 GB alma gibi bir isteğim varda zamana göre belirleyeceğim. Teşekkür ederim.
işlemciniz rx 6600 ü beslemez en fazla rx rx 570 olabilir ki oda güzel bi kart bence 2. el bulabilirseniz iyi olur

Merhaba, elimde 2021 Aralık faturalı MSI GTX1650 Ventus XS model ekran kartı var.

Çalıştığım şirketteki 50 yaşında bir abinin kartı, mining, overclock vs. bilmez, tertemiz kart.

Fiyatı da aradığın aralıkta düşünüyoruz, ilgilenirsen iletişime geçebiliriz.
Teşekkürler ama şuan almayacağım ekran kartı.

Yeni konular

Geri
Yukarı