GT 730 Sistem Yükseltme

DoqToR

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
Lisans Öğrenci
Öncelikle merhabalar. Bilgisayar parçalarından pek anlayan birisi olmadığım için size danışmak için yeni kayıt oldum.

Bilgisayarım:
  • İşlemci ön bellek: 8 MB
  • İşlemci teknolojisi: Core i7
  • İşlemci hızı: 3.6 GHz
  • İşlemci numarası: 4790
  • İşlemci markası: Intel
  • RAM tipi: DDR3
  • RAM (sistem belleği): 8 GB
  • Kasa boyutu: Middle Tower
  • Disk kapasitesi: 1 TB SATA
Not: Anakartı GPU-Z uygulamasından baktığımda sadece Casper Nirvana motherboard yazıyordu. Gerekli bir bilgi ise kasanın videosunu çekebilirim.

Aşağıdaki linkteki parçaları almak istiyorum. Çok fazla video izledim ama benim bilgisayarıma uyar mı, sorun yaratır mı?

Sapphire Pulse AMD Radeon RX570 8GB 256Bit GDDR5 (DX12) Ekran Kartı

Xigmatek EN42654 X-Power 650W +80 Plus 120mm Fan ATX Power Supply

Kasanızı hangi amaçla kullanmayı planlıyorsunuz? Oyun için mi veya iş amaçlı mı? Anakartınızın modelini yazabilirseniz çok sevinirim.
1. Oyun amacıyla kullanmak istiyorum. (Özellikle 7DaysToDie Oyunu Kaldırsın)
2. Anakart modelini gerçekten öğrenemiyorum GPU-Z de Casper Mothercard yazıyor bilgisayarım BU LİNKTE ama videoya çektim içini bir şekilde yüklesem anlar mısınız ?

Seçtiğiniz parçalar hakkında size söyle bilgi vereyim;

Seçtiğiniz RX570 model ekran kartı sizin için grafik ağırlıklı işlerde daha yararlı olacaktır. (oyun grafik tasarım vb.)

Seçtiğiniz 650w güç kaynağı PSU: Psu dediğimiz parça sizin bilgisayarınıza ekran kartına anakarta vb. bileşenlere güçünü gönderir. Eski güç kaynağınızın gücü yetersiz kalıyorsa veya başka bir sorun çıkarıyorsa değişmenizi öneririm. Aynı zamanda PSU nuz düşük ise ekran kartı için yetersiz kalma ihtimali var.
Bence şimdilik işlemciniz yeterli. Gayet de GTX 1660 gibi ekran kartlarını besler. Bu durumda Windows işletim sisteminizin daha hızlı çalışmasını istiyorsanız SSD ile takviye yapabilirsiniz.
Bence şimdilik işlemciniz yeterli. Gayet de GTX 1660 gibi ekran kartlarını besler. Bu durumda Windows işletim sisteminizin daha hızlı çalışmasını istiyorsanız SSD ile takviye yapabilirsiniz.
1. Oyun amacıyla kullanmak istiyorum. (Özellikle 7DaysToDie Oyunu Kaldırsın)
2. Anakart modelini gerçekten öğrenemiyorum GPU-Z de Casper Mothercard yazıyor bilgisayarım BU LİNKTE ama videoya çektim içini bir şekilde yüklesem anlar mısınız ?
Belirttiğiniz oyunun sistem gereksinimlerine baktım. Rahat oynayabilirsiniz bu oyunu.

Seçtiğiniz parçalar hakkında size söyle bilgi vereyim;

Seçtiğiniz RX570 model ekran kartı sizin için grafik ağırlıklı işlerde daha yararlı olacaktır. (oyun grafik tasarım vb.)

Seçtiğiniz 650w güç kaynağı PSU: Psu dediğimiz parça sizin bilgisayarınıza ekran kartına anakarta vb. bileşenlere güçünü gönderir. Eski güç kaynağınızın gücü yetersiz kalıyorsa veya başka bir sorun çıkarıyorsa değişmenizi öneririm. Aynı zamanda PSU nuz düşük ise ekran kartı için yetersiz kalma ihtimali var.
Teşekkür ederim ama bu ekran kartıda intel işlemci ile çalışabiliyor değil mi ?

Ek olarak oyunları çoğunu En Düşük Ayar ve 800x600 Çözünürlükte 15-20 Fps ayarlarda oynamaktan keyif alan birisi olarak bu ekran kartı ile Düşük Ayar 1280x1080 Çözünürlük 30 Fps oyun keyfi sürebilir miyim ? (Oynadığım oyunlar Tek Oyunculu ve Hayatta Kalma, Simülasyon, Açık Dünya, Strateji, Crafting tarzı oyunlardır.) (PUBG, Battlefield 1, Red Dead Redemeption gibi oyunları zaten oynamıyorum.)

EDİT: Artık En Düşük Ayar 800x600 Çözünürlükte 7-10 Fps alıyorum, overclocking denedim hiçbir şey değişmedi.
EDİT 2: Bütçem buna yetiyor.

Teşekkür ederim ama bu ekran kartıda intel işlemci ile çalışabiliyor değil mi ?

Ek olarak oyunları çoğunu En Düşük Ayar ve 800x600 Çözünürlükte 15-20 Fps ayarlarda oynamaktan keyif alan birisi olarak bu ekran kartı ile Düşük Ayar 1280x1080 Çözünürlük 30 Fps oyun keyfi sürebilir miyim ? (Oynadığım oyunlar Tek Oyunculu ve Hayatta Kalma, Simülasyon, Açık Dünya, Strateji, Crafting tarzı oyunlardır.) (PUBG, Battlefield 1, Red Dead Redemeption gibi oyunları zaten oynamıyorum.)

EDİT: Artık En Düşük Ayar 800x600 Çözünürlükte 7-10 Fps alıyorum, overclocking denedim hiçbir şey değişmedi.
EDİT 2: Bütçem buna yetiyor.
En yüksekte 60 FPS civarı alırsınız.

Ya 7DaysToDie oyunu için özellikle gerçekten bu kadar değişir mi yani yanlış anlama hani bu konularda herkes bir fikir belirtiyor bilende bilmeyende tanımadığım için soruyorum aynı fikirde olan var mı ?
YouTube dan baktım kardeşim. Farklı bir işlemi ile ve 16gb ram ile high ayarlarda 60fpa civarı alıyor.
i5 7400 işlemci.

Geri
Yukarı