Çözüldü GT 730 stok hızda oyunda donmalar ve ekranda yırtılmalar

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

BurakRose

Centipat
Daha önceden Sapphire HD 4550 kullanıyordum ve bozulmuştu. Arkadaşım yeni sistem topladığı için elinde fazladan bu kart vardı ve bana verdi. Onda sorunsuz şekilde her türlü çalışıyordu. Ben Driver'ini kurduktan sonra (391.35) ilk izlenim olarak CS-GO'yu açtım ve lobide 5-10 saniye sonra ekran donuyordu yani ekran kartı CS:GO'da görüntü vermeyi kesiyordu. GTA San Andreas tada 2-3 dk oynadıktan sonra böyle bir problemle karşılaştım. Isınma sorunu olduğunu düşünmüyorum gayet soğuk bir şekilde çalıştığını düşünüyorum. Masaüstünde bazen küçük dalgalanmalar oluyor. Sorunun çözümünü bir türlü bulamadım. MSI Afterburner uygulamasından base clockunu düşürdüğümde anca o şekilde oyun oynatıyor oda zaten downclock yaptığım için hiç performans alamıyordum. Ne yapabileceğimi hiç bilmiyorum yardım edebilir misiniz?

• GeForce GT 730 (EVGA GeForce GT 730 2 GB DDR3 Low profile) GPU clock 700 MHz - Memory 700 MHz
  • Foxconn H55MXV
  • Dualcore Intel Core i3-540, 3066 MHz (23 X 133)
  • 2x2 GB DDR3-1333 RAM
  • WDC 500 GB 7200 RPM HDD
  • WIN-400PS 300W PSU
Monitörüme göre en iyi çözünürlüğüm 1440x900 doğal olarak bunu kullanıyorum.

gpu.PNG

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Sende bence PSU yetersizliği olabilir. Frekansı düşürdüğüne göre. PSU'da önemli olan 12V kanalı kaç Watt veriyor. Çünkü ekran kartını 12V besliyor. PSU eskidikçe üzerindeki gücü veremez.
Sende bence PSU yetersizliği olabilir. Frekansı düşürdüğüne göre. PSU'da önemli olan 12V kanalı kaç Watt veriyor. Çünkü ekran kartını 12V besliyor. PSU eskidikçe üzerindeki gücü veremez.

Çözüm
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı