GT 730 tamirden sonra ısınıyor

• Konuyu başlatan izoo
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 15
  • Görüntüleme 470

izoo

Hectopat
Yer
Adana
Merhaba, ASUS GT 730 model ekran kartını kullanıyorum ekran kartımın fan pinleri kopmuştu ve ben de bugün bilgisayarcıda lehimlettirdim. Bilgisayarcıya gitmeden önce üstünde az bir şey olan termal macunu sildim hafif nemliydi macun da normal de boşta 40 civari sıcaklıklarda çalışan kartım şu an boşta 52 61 derece arasında gidip geliyor. Kullandığım macun kaliteli bir macunda değildi macunu silmiş olmam bu kadar fark eder mi?

65 derece oldu sabit.

Son düzenleyen: Moderatör:
@WolreaG Kankacım sen macunu sildim diyorsan eğer sorun oradadır :)) ilk yapman gereken MX-4 termal macun alıp termali yenilemen. sonrasında pc'yi kullanıp sıcaklıkları kontrol etmen.. 100 lira verip macun al ki , sonra ekran kartından olma dostum :) easy ^^

Alay mı ediyosun anlamıyorum...

Dalga geçiyor sanırım. 730 cok ısınan bir kart değil ama karta işkence cektirdiginden bir haber... Şimdi buraya ne yazarsak yazalım çaresi olacagını düsünmüyorum.

Oyuna falan girerse ısınır ve yanar. Bende de ASUS GT 730 vardı termal macunu süremediğimden yandı. Bildiğin kasadan yanık kokusu gelmişti ve sonra görüntü gitti geçmiş olsun dedim içimden.

@WolreaG Kankacım sen macunu sildim diyorsan eğer sorun oradadır :)) ilk yapman gereken MX-4 termal macun alıp termali yenilemen. sonrasında pc'yi kullanıp sıcaklıkları kontrol etmen.. 100 lira verip macun al ki , sonra ekran kartından olma dostum :) easy ^^
Hocam siz ekran kartı mı diyordunuz? Cidden kusura bakmayın ben işlemcinin üstündeki termal macun sanmıştım. Genede onuda yapayım.

Yeni konular

Geri
Yukarı