GT 730 Overclock

Başlangıç sıcaklığı:45 derece
Test sonu sıcaklığı:en fazla 66 dereceyi gördü sizce nasıl ? Bu arada test etmek için yeni zaman bulabildim özür dilerim :)

66 derece gayet normal bir sıcaklık endişe edilecek bir durum yok :). Automatic Fan Control yazan kısmı değiştirmenize gerek de yok (seçili kalabilir). Şayet Direct Fan Control 'ü seçerseniz fanlar hep, orada girdiğiniz hız değerinde çalışır (internette dolaşırken de, oyundayken de). Ek olarak belirli aralıklarla ekran kartının ve diğer bileşenlerin üstündeki tozları bir kompresör yardımıyla -mümkünse- temizlemenizi yahut temizlettirmenizi öneririm.

merhaba benimde palit gt 730um var kutu içinden çıkan kullanım kılavuzunda palitin kendi overclok programıyla 500 mhz kadar bir aşırtma yaptım 1 2 kere çöktü pcm ama sonra alıştı
(powerının artışında 0.020 gibi bir değer arttırdım)

Öncelikli olarak buradan GPU-Z programını indirip 15-20 dakika benchmark yapmanızı öneririm. Bu vesileyle soğutucunun yeterliliği hakkında bilgi sahibi olabiliriz.

TechPowerUp GPU-Z (v2.30.0) Download

GPU-Z programını açtıktan sonra Bus Interface yazan kısmın sağ tarafındaki '' ? '' işaretine tıklayıp testi başlatabilirsiniz. Bu süreçte üstten '' Sensors '' kısmını seçerek GPU sıcaklığını gözlemleyip en yüksek sıcaklık değerini paylaşırsanız -20 dakika sonunda- daha sağlıklı olur.
ben de overclock yapacağım hm81m pro vd anakart kullanıyorum maksimum 54 derece gördü overclock maksimum kaç ghz vermem gerekiyor?

Tamam ilgilendiğiniz için teşekkürler bu arada 2 ay da bir kasayı temizliyorum Power Supply'i bile söküyorum sanırım yeterlidir :D

Ekran kartı driverın nedir bende de aynı ekran kartı var ancak böyle bir overclock yeri çıkmıyor.

Tamam ilgilendiğiniz için teşekkürler bu arada 2 ay da bir kasayı temizliyorum Power Supply'i bile söküyorum sanırım yeterlidir :D

Ben şu anda aynı ekran kartını kullanıyorum ekran kardı driverın nedir acaba?

Core Clock değerini 700 MHz'den 860 MHz'ye aşırtarak artifact sorunu olmadan çalıştırabilirsin. Memory Clock değeri normalde 667 MHz iken 830 MHz'ye aşırtabilirsin. Lâkin attığın Screenshot'da Memory clock: 800 MHz gözüküyor o normal çalışma hızı değil sanırım şayet öyleyse, GT 730'un 3 adet variantı var belki kastettiğim ile seninki farklıdır.

Ama büyük İhtimal Yanar?

Yeni konular

Geri
Yukarı