GT 740M Kod 43 Hatası

Bay

Kilopat
Daha fazla  
Bugün PC ile oyun oynarken mavi ekran hatası aldım. Açtığımda oyuna tekrar girdim ancak AfterBurner'da ekran kartımın verisi yoktu. Ben de aygıt yöneticisine girdim ve görseldeki sorun ile karşılaştım. Aygıtı kaldırıp elimle driver kurulumu yaptım, Geforce Experience ile de kurulum yaptım ancak düzelmedi. Ne yapabilirim?
Ekran Alıntısı.PNG

Sizin bilgisayarınızdan bir yaş daha eski bir laptopum var. Maalesef ekran kartının alt tarafındaki lehim topları mikro boyutlarda çatlayarak ekran kartını kullanılamaz hale getiriyor. Reballing işlemi ile sorun çözülüyor ben de araştırdım 150 TL'ye yapan bir yer buldum. Bilgisi olanlar bu fiyatın uygun olup olmadığını söyleyebilirse memnun kalırım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Donanımsal bir arıza söz konusu gibi. Zaten oyun oynarken mavi ekran geldiyse kartın aşırı ısınmadan lehimi atmıştır muhtemelen.

//150 TL reballing için bence kabul edilebilir bir fiyat.

Recep Baltaş Bey doğru söylüyorsunuz. Kartım aşırı derecede ısınıyor (80 decere ve üzeri) ancak soğutma fanı sürekli %20-25 arasında çalışıyor. Bazen aklı gelirse %60 seviyelerinde çalışıp 70 derece altına indirebiliyor fakat bu şekilde kalmıyor tekrardan %20 seviyelerine geriliyor ve ısınma, kasma problemleri yaşıyorum.

minidump dosyası

Recep Baltaş Bey doğru söylüyorsunuz. Kartım aşırı derecede ısınıyor (80 decere ve üzeri) ancak soğutma fanı sürekli %20-25 arasında çalışıyor. Bazen aklı gelirse %60 seviyelerinde çalışıp 70 derece altına indirebiliyor fakat bu şekilde kalmıyor tekrardan %20 seviyelerine geriliyor ve ısınma, kasma problemleri yaşıyorum.

minidump dosyası
Merhabalar sorununuzu çözdünüz mü acaba?

Hocam ısınma sorunundan mı bahsediyorsunuz? Yoksa kod 43 hatasından mı?

Aynı sorunu ben de yaşıyorum sizler çözebildiniz mi? Bende de kod 43 hatası veriyor DDU ile kaldırıp tekrar yüklememe rağmen driverı. En başta NVIDIA paneli açılıyor, sonra oyuna girerken bozuk görüntü oluşuyor ve mavi ekran hatası veriyor, anlamış değilim. Siz çözdüyseniz nasıl çözdünüz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Aynı sorunu ben de yaşıyorum sizler çözebildiniz mi? Bende de kod 43 hatası veriyor DDU ile kaldırıp tekrar yüklememe rağmen driverı. En başta NVIDIA paneli açılıyor, sonra oyuna girerken bozuk görüntü oluşuyor ve mavi ekran hatası veriyor, anlamış değilim. Siz çözdüyseniz nasıl çözdünüz?

Kendi konunuzu açın, bu konuda bilgili olan üyelerimiz yardım edecektir.

Geri
Yukarı