GT 740M Need for Speed Rivals FPS Sorunu

demirbilek

Kilopat
Yer
Kağıthane/İSTANBUL
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Kullanıcı incelemelerinin birinde görmüştüm, Need for Speed Rivals'ı 25 FPS'de high ayarlarda oynayan bir arkadaş vardı. Ben de oyunu yükledim fakat değil high, low ayarlarda oyun çok kasıyordu. Oyun çakma olduğu için olabilir mi?

Oyun zaten fps optimizasyonda başarılı olamadı. Ayrıca ekran kartınız yeterli değil. Aslında low'da yeterli ama dediğim gibi optimizisayon iyi değil. FPS sorunları var. Ben de bu sorunu yaşıyorum. Ayrıca sorun, korsan indirdiğiniz için değil. Ben orijinal aldım, aynı sorun baş göstermekte. İnternette FPS sorunun çözümü vardı hatırlarsam. Ama ben denedim yine olmadı. Sisteminizin tamamını söyleyebilir misiniz ?

Oyun zaten fps optimizasyonda başarılı olamadı. Ayrıca ekran kartınız yeterli değil. Aslında low'da yeterli ama dediğim gibi optimizisayon iyi değil. FPS sorunları var. Ben de bu sorunu yaşıyorum. Ayrıca sorun, korsan indirdiğiniz için değil. Ben orijinal aldım, aynı sorun baş göstermekte. İnternette FPS sorunun çözümü vardı hatırlarsam. Ama ben denedim yine olmadı. Sisteminizin tamamını söyleyebilir misiniz ?
İ5-3317U 4 GB RAM WİN 8.1.1

Bence diğer çözümler de fayda etmeyebilir. En iyi ekran kartı bile o oyunu 30 FPS Locked olarak çalıştırıyor. Ayrıca oyunun optimizasyon sorunu var. GT 740M'nin de high ayarlarda 25 fps te çalıştıracağını pek zannetmiyorum. Sonuçta kart multimedya kartı, gaming kartı değil.

Bence diğer çözümler de fayda etmeyebilir. En iyi ekran kartı bile o oyunu 30 FPS Locked olarak çalıştırıyor. Ayrıca oyunun optimizasyon sorunu var. GT 740M'nin de high ayarlarda 25 fps te çalıştıracağını pek zannetmiyorum. Sonuçta kart multimedya kartı, gaming kartı değil.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Adam konuşuyormuş videosunda o zaman yalan değil. Genelde böyle video çekipte konuşmayanlar yalan söylüyor. Bi tane video görmüştüm 1 sene önce adam GT630M ile Skyrim'i very high ayarlarda oynadı ve 60 fps gördü. Saçma değil mi?

Bu arada oyunun çakma olması oyunda alacağın performansı düşüren nedenlerden biridir. Orjinal oyun kurup tekrar dene.

Başka oyunlarda aynı sorun varmı ?
Ben şu ana kadar karşılaşmadım. Ama @Recep Baltaş ve @Ali Güngör ağabeylerimiz Asus ROG TYTAN G50AB'yi incelerken GTA IV'ü de oynamıştı. Oyunun bütün grafik ayarlarını ultraya aldıklarında 80 fps'nin üstünde fakat oyunda ''Kenar Düzeltme'' yok. Ve bilgisayarda GTX690 ekran kartı olduğunu hatırlatırım ki en son 40 fps'de oynuyorlar. Oyunda optimizasyon sorunu var. Ve medium ayarlara getirdiklerinde 50 fps alıyorlar. GTA IV'de de optimizasyon iyi değil.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı