GT 820M Oyunlarda Ani FPS Düşüşü

Talha4164

Hectopat
Daha fazla  
İntel Core İ5 5200U Nvidia 820M 2GB ekran kartı RAM'i 4GB RAM var. CS:GO, Assasin's Creed gibi oyunlarda FPS düşmesi yaşıyorum ama Party Panic, Age Of Empires 3 oyununda bile oluyor kaç yılının oyununda bile 15 FPS 10 FPS oluyor normalde 60 FPS'ten aşağı değil. Neredeyse bütün forumları gezdim bir çözüm bulamadım. Bilgisayarı 2015'te aldım. 78 C bile oluyor sıcaklık oyun oynarken. Çözümlerinizi bekliyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Windows 10 1709 kullanıyorum şuanda bilgisayarın içinde önemli dosyalar var seçimden sonra taşınabilir harddisk alacağım ancak o zaman atabilirim. Malwarebytes programını da deneyeyim. Sonucu denedikten sonra aktarırım
Malwarebytes denedim durum hala aynı.:cry:

Son düzenleme:
İntel Core İ5 5200U Nvidia 820M 2GB ekran kartı RAM'i 4GB RAM var. CS:GO, Assasin's Creed gibi oyunlarda FPS düşmesi yaşıyorum ama Party Panic, Age Of Empires 3 oyununda bile oluyor kaç yılının oyununda bile 15 FPS 10 FPS oluyor normalde 60 FPS'ten aşağı değil. Neredeyse bütün forumları gezdim bir çözüm bulamadım. Bilgisayarı 2015'te aldım. 78 C bile oluyor sıcaklık oyun oynarken. Çözümlerinizi bekliyorum.
laptop ısınmadan kaynaklı bilerek gücünü düşürüyor ilk 5-10 dk iyi çalışır sonra drop yersin.(pardon tarihe bakmamışım :D)

Laptop ısındığı için performansı düşüyor otamatik olarak yapacak fazla bişey yok temizleyip macununu yenileyip altina bir soğutucu alman lazım.

laptop ısınmadan kaynaklı bilerek gücünü düşürüyor ilk 5-10 dk iyi çalışır sonra drop yersin.(pardon tarihe bakmamışım :D)
Dediklerinde çok haklısın aynı dediğin gibi oluyor.
Güzel bir iç temizlik yaptıktan sonra soğutucu kullananma imkanınız varsa öyle deneyin. Güç seçeneklerini de performans moduna getirin.
Temizlettirme ve termal macun yapmayı düşünüyorum ama nereye yaptırsam ona şaşırdım. Garantiye mi götürsem yoksa bilgisayarcıya mı?
Laptop ısındığı için performansı düşüyor otamatik olarak yapacak fazla bişey yok temizleyip macununu yenileyip altina bir soğutucu alman lazım.
Soğutucu alabilir miyim şu anda onu büyük ihtimal yapamayacağım ama temizlettirme ve termal macun yapacağım.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı