GT 840M bozuk görüntü ve performans sorunu

Ş4hin

Hectopat
Daha fazla  
Benim Capser marka laptopum var, dün bu saatlerde sol alta (farenin hemen yanına) hafif bir darbe aldı. CS:GO oynuyordum ekran dondu ve düz ve yamuk renkli çizgiler meydana gelmeye başladı. Ve sorunum hala devam ediyor. Sorun sadece oyunlara girince oluyor. Ekran kartı Nvidia 840M.

Yapılanlar:
İnternette bulduğum birçok çözümü denedim,
Geri yükleme yaptım,
Driver güncellemeleri.

Şu anda ise format atmayı düşünüyorum daha da olmazsa bilgisayarcıya götüreceğim ancak sizce sorun neyden dolayı meydana geliyor? İşe yarar mı format atmak? Ya da sorun başka bir şeyde mi? (HDD, işlemci vs.)

Ayrıca Nvidia ekran kartını devre dışı bırakıyorum on board yani Intel olan sorunsuz çalışıyor, Intel'i devre dışı bırakıp Nvidia'yı devreye sokuyorum yine sorunsuz açılıyor oyunlar. Ancak FPS kayıpları oluyor.

Yardımlarınızı bekliyorum.

Isıdan dolayı chipset bu sıcaklığa daha fazla dayanamayıp arızalanmış olabilir. Bazı yerler tamir yapıyor ancak hiç bulaşmayın. Kendini hep tekrarlar verdiğiniz para boşa olur. Fırınlama yöntemiyle kendiniz bu sorunu geçici olarak çözebilirsiniz.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı