GT 840M oyunlarda bozuk görüntü ve kapanma sorunu

ibrahim45300

Kilopat
Daha fazla  
Casper CSD notebook dun aksam PUBG'den ciktiktan sonra bir şeyler oldu. Hangi oyuna girdiysem renkli renkli seyler karisik cisimler gelip ekrana oyun kapaniyor. Eski sürücülere döndüm DDU ile silip tekrar yükledim DirectX yukledim ne yaptiysam olmadi. Cihazdan yanik kokusu falan da gelmedi HD 4600 ile kullaniyorum onda sikinti yok. Oyun da açıyor GT 840m ne oldu anlamadim. 4210M 8 GB RAM. GT 840m 1 GB.

Son düzenleyen: Moderatör:
Görsel paylaşmamışsın. Donanımsal sorun var ise format ile çözülemez.
Oyunların bie kısmı açılıp 5 6 saniye sonra kapanıyor, bir kısmıda 2.resimdeki gibi renkli renkli noktalı biçimde görüntü veriyor ama kapanmıyor. Makinenin içini açıp baktım Çip lehimli değil, çatlar falan diye düşündüm. Bir macun gibi bir şeyle yapıştırılmış. İşin aslı dıştan bakıldığında hiç bi sorunda görülmüyor. Casper'a lanet olsun, 1000 liralık şey için 500 liralık anakart istiyolar.
371532

371533

Güncel sürücüleri kullanıyorsan ve bu sorun devem ediyor ise malesef donanımsal sorun var.
Acaba neresinde sorun var ? GPU dami belleklerde tamir edilecek bir şey mi ? Servise versem aldatırlar mı ? Sosyalde böyle bi makale varsa paylaşırmisiniz bilgimiz olsun.

Çok büyük ihimal anakart değişecek ve en mantıklı yol Casper ile iletişime geçip değişim istemen. Garantisi var ise muhtemelen ücret almadan değişirle, yok ise ücretli değişim olur.
Düşük bir olasılık panelde olabilir. Bunun için harici bir görüntüleme aygıtından kontrol edebilirsin.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı