GT 840M laptopta oyunlar tam ekranda kasıyor

(Win 10 için) Görüntü ayarları>Görüntü bağdaştırıcısı özellikleri>Monitör buradan en yüksek hz değerini seçin. Seçenek fazlaysa sıra sıra arttırın öyle birşey duymuştum ne kadar doğru bilmiyorum.

V-Sync ayarınıda açmayı deneyin ama rust gibi birkaç oyunda bu ayar yok maalesef.

Çok sinir bozucu bir durum bandicam ile kayıt yaptım videoda hiç bir sıkıntı yok dalgalanmalar videoda gözükmüyor. Telefonla Çektiğimde çok hafif şekilde belli oluyor
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu dalgalanmalar neden videolarda gözükmüyor oyun oynanmaz durumda... Videoda 17. saniyeden sonra hafiften belli oluyo... en yüksek hertz ayarını seçtim 59 ve 60 var zaten 60 yaptım ama dalgalanmalar devam ediyor

Oyunlarda vsync ayarı yoksa nvidia denetim masası-->3d ayarlarının yönetilmesi-->program ayarları-->oyunu ekleyip tercih edilen grafik işlemciyi nvidia seçiyoruz-->Düşey senkronizasyon kısımını açık yapıp uygulaya basıyoruz. Böylece bu ayarladığınız oyunda dalgalanma kaybolur. Eğer vsync ile alakalıysa.

Sizin sorunu videoda tam anlayamadım belli olmuyor. Ama sanki tearing'e benziyor. Hem sadece oyunlarda oluyor dalgalanma oyun dışında masa üstünde de olurdu.
Screen_tearing-image.jpg

Az önce Rust' a girdim ve benim sorunum Rust' ta devam ediyor. Tam ekran iyileştirmelerini devre dışı bırak ayarı Rust' ta işe yaramadı. GTA 5, Rainbow Sixiege, Besiege, CSGO ve PUBG' de işe yaradı ama Rust ve For Honorda işe yaramadı sorunlarımız aynı olabilir. GTX 800 serisi ekran kartlarıyla alakalı olabileceğini düşünüyorum.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı