GT 840M laptopta oyunlar tam ekranda kasıyor

Oyunun exe'sine sağ tıklayıp özellikler-->Uyumluluk-->Tam ekran iyileştirmelerini devre dışı bırak kutucuğunu işaretleyip dener misiniz?

[Çözüm] Isınma ve Performans Düşüşü buna baktım ama bu benim çözümüm değil. Bu sorun ekran yırtılması. Tam olarak ekran yırtılması denmez bazı oyunlarda ekran yırtılmasından farklı bir şekilde kasıyor. Yani benimki bu arkadaşta konuyu açmış belki onunkide aynı olabilir. Sonuçta benim ekran kartımda GTX 850M. Acaba bu seri ekran kartlarında mı oluyor bu sorun?

Oyunun exe'sine sağ tıklayıp özellikler-->Uyumluluk-->Tam ekran iyileştirmelerini devre dışı bırak kutucuğunu işaretleyip dener misiniz?
Çözümü bu. Uzun zamandır kafayı yiyecek duruma geldim resmen oyulardan ve PC' den soğudum bu kadar basit olamaz.:cry::cry::D Forumda bununla alakalı 2-3 konu açtım kiminde cevap alamadım kiminde çözüm bulunmadı. Teşekkürler. (Teşekkür amaçlı mesaj göndermek Technopat kurallarına aykırı ama buna teşekkür etmeden duramam)

1ht1baron' ün dediğini bir oyundamı denediniz? Başka oyunlarda deneyin farklı sonuç verebilir bende bir oyunda işe yaramıyor. Birde tw ile bağlıyken pencere modundamı oluyor?
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
ekran dalgalanması dediğimiz şey bunun gibi birşey mi? Nasıl bir şey olduğunu bir video bulup gösterebilirmisiniz.

1ht1baron' ün dediğini bir oyundamı denediniz? Başka oyunlarda deneyin farklı sonuç verebilir bende bir oyunda işe yaramıyor. Birde tw ile bağlıyken pencere modundamı oluyor?
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
ekran dalgalanması dediğimiz şey bunun gibi birşey mi? Nasıl bir şey olduğunu bir video bulup gösterebilirmisiniz.

Rust oyununda denedim ama olmadı dalgalanma videodaki gibi ama o kadar yoğun bir dalgalanma yok. Tw açıkken oyun tam ekranda ( pencere modunda herhangi bir sıkıntı yok zaten ) yarın oyunu kaydedip siteye koyacağım inşallah bir çözüm Yolu bulunur

Büyük ihtimalle yazılımsal olarak çözülecek. Ekran yenileme hızını değiştirmeyi denedinizmi?

Acaba sorun monitöredemi yoksa ekran kartındamı bunu öğrenmek için başaka monitörde deneme şansınız varmı enazından sorunun neyden olduğu anlaşılır.

Harici bir monitörde denedim sorun devam ediyor ekran kartında sıkıntı olduğunu düşünmüyorum rainbow gibi bir oyunda sıkıntı yaşamıyorum ama zula gibi bir oyunda sıkıntı var ( rust-total war Attila-zula-ark sıkıntılı oyunlar )

Büyük ihtimalle yazılımsal olarak çözülecek. Ekran yenileme hızını değiştirmeyi denedinizmi?
Denemedim yarın ilk işim denemek olucak ve rust daki dalgalanmayı sitede yayınlayacağım

(Win 10 için) Görüntü ayarları>Görüntü bağdaştırıcısı özellikleri>Monitör buradan en yüksek hz değerini seçin. Seçenek fazlaysa sıra sıra arttırın öyle birşey duymuştum ne kadar doğru bilmiyorum.

V-Sync ayarınıda açmayı deneyin ama rust gibi birkaç oyunda bu ayar yok maalesef.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı