GT 840M notebook 60 FPS sabit kalma sorunu

PHX LaraCroft

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar. İlk defa konu açıyorum umarım doğru yere açmışımdır. Cihazım Acer Aspıre 8 GB RAM 840M ekran kartı var ama full ekranda LOL vs gibi oyunları oynadığımda 60 FPS'de takılı kalıyor. (FBS sabitleme kapalı olmasına rağmen) bu yüzden bilgisayarımı kaç defa formatladım ama çözüm olmadı. Kullandığım ekran kartı ve sistemim güncel eskiden böyle bir sorun yoktu ne yaptıysam artık full ekrana geldi mi oyun 60 FPS'de sabit kalıyor. Bu konu hakkında bana yardımcı olur iseniz çok teşekkür ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
60 FPS de alsan 200 de alsan senin için aynı. Çünkü monitörün 60'dan fazlasını gösteremeyecek sana zaten. 60 FPS oyunlar için gayet akıcı ve iyi bir değerdir. LoL için dikey senkronizasyonu kapattın mı eğer açıksa 60 PFS'ye sabitler.

Yüksek ihtimalle Windows 10 kullanıyorsun çözüm şöyle;

Başlat > Ara > Xbox yaz ve Xbox'a gir. Önce Xbox hesabına girmeniz gerek. Sol altta ayarlar simgesi var çark şeklinde ona tıkla ve "Oyun için DVR kullanırken oyun kiplerini ve ekran görüntülerini kaydet" seçeneğini kapat. İşlem bu kadar.

Söyle bir durum var. Oyun anında 60 FBS gayet yeterli bir FBS ama öyle değilmiş gibi yer yer takılmalar oluyordu ama FBS hiç değişmiyordu. Başka bir neden de sol üst köşede 200 FBS yazısını görmek insanı daha mutlu eder bence. Bu arada diğer arkadaşın vermiş olduğu çözüm sorunu mu halletti. Gerçekten çok teşekkür ederim.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı