GT 840M Casper notebook ısınma sorunu

Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar.
Casper nirvana model bir laptoba sahibim. Genellikle League of Legends dışında oyun oynamıyorum ve sistemi zorlayacak bir programda kullanmıyorum. Fakat oyunda yüksek ayarda 120 civarı FPS alırken son zamanlarda ısınıp kasmalar yaşamaya başladım. Fps 10 - 20'lere kadar düşüyor ve gerçekden can sıkıcı bir hal almaya başladı sadece league of legends oynadığım halde neden böyle oluyor çözemedim. Cihazın garantisi devam etmekde hor bir şekildede kullanmadım. Sizce olağan mıdır?
Sistem özellikleri;
-İntel Core i5 4210m 3.12 GHz işlemci
-Nvidia GT 840M 2GB ekran kartı
-500 GB HDD
- 4 GB RAM

Son düzenleyen: Moderatör:
Casper ve ısınma./Simitin üzerindeki susam tanecikleri.
Casper'in ısınması son derece normal. Alttafi fan deliklerini boşlukta bıraktığınıza emin olun ve mümkünse servise gönderin.

Bence soğutma sistemini sökün, tozları temizleyin. Bu biraz işe yarayacaktır ama işlemciye yeni termal macun sürerseniz daha iyi olacaktır.

Fanını temizlersen sorun ortadan kalkıyor 5 sene o işkenceyi bende yaşadım. Ama olsun kış aylarında ısınma masraflar azalıyor :mutlu: Casper almayın arkadaşlar pişman olursunuz.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı