GT 840M sistem GTA 5 takılma sorunu

eraysaltk

Kilopat
Daha fazla  
  • i3 4005U
  • GT 840M
  • 5400RPM Harddisk
  • 4GB RAM
En yüksek çözünürlükte diğer ayarlar normalde 50 FPS alıyorum.
Sonra bi anda takılmalar başlıyor. Kaplamalar geç yükleniyor. Kalabalık yerlerde anlık takılmalar oluyor.
RAM yüzünden mi harddisk yüzünden mi? Takıldığı yerde görev yöneticisi bakıyorum. Disk yüzde yüz.
Bellek yüzde 85 falan kullanıyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Genellikle 4GB RAM li bilgisayarlarda takılma, donma sorunları çok oluyor eğer laptop'unda çift slot varsa ve 1 slota 4GB RAM taklıysa aynı RAM'den 1 adet daha alıp tak sorun düzelecektir.Ayrıca oyunlardaki fps'nde artacaktır.

Konuyu okumadan yorum yapmayalım lütfen. Full HD oynamıyorsanız ve her ayar en düşükte ise 4 GB RAM yetiyor. Sorun HDD'de. Ben de bir ara takılma gibi sorunlar yaşamıştım aynı sizin gibi. SSD alınca düzeldi. Ayrıca işlemci kullanımına da bakmanızı tavsiye ederim. %100 kullanılıyorsa o da soruna neden olabilir.

Aynı özellikler bendede var eğer arkadaş w10 ise 4GB RAM GTA 5'e yetmiyor aynı sorun bende de vardı RAM aldım düzeldi merak etme okuyarak yazıyorum.

Arkadaş HDD %100 kullanılıyor yazmış. Kaplamalar da geç yükleniyormuş. Bunlar harddiskin yetmemesinden dolayı olan sorunlar. Ayrıca aynı şey bana da geldiğinden bu sorunu biliyorum.

w10'da SSD olmadığı sürece herhangi bir oyunda %100 disk görev yöneticisinde görünür w10 SSD'ler için daha uygun bir işletim sistemidir eğer SSD'in yoksa sende %100 disk hatasını alırsın.

İlk yorumumda da yazdığım gibi arkadaş büyük ihtimalle w10 kullanıyor düzgün okuyup cevap yazsaydın bu kadar uzamazdı.

W10 SSD'ler için daha uygun bir işletim sistemidir. Eğer SSD'in yoksa sende %100 disk hatasını alırsın.

İlk yorumumda da yazdığım gibi arkadaş büyük ihtimalle W10 kullanıyor.

Söylenecek iki şey var ikisini de söylüyorsun. Madem Windows 10 SSD için daha iyi bir işletim sistemiyse, sorun nasıl RAM'de oluyor?

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı