GT 940MX FPS Drop Sorunu

HasanDenizz

Kilopat
Daha fazla  
HP Pavilion Laptop kullanıyorum ve bazı oyunlarda ani FPS düşüleri oluyor ve bu da oynayışımı etkiliyor. En son NVIDIA sürücüsünü ve windows sürümünü kullanıyorum. MSİ Afterburner'dan değerlere baktım ve normal. Darboğaz yok. İşlemcim İ5 7200U ve ekran kartım GT 940MX. Overclocklu +75 core clock ve +170 memory clock. Yardım ederseniz sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
İlk olarak laptopta OC önerilmez haberin olsun. Ayrıca hagi oyunlarda sorun yaşıyorsun ? Oyunlar orijinal mi ? Orijinal değil ise oyunları güncelleyip deneyin.
Ayrıca bir süre oyun oynadıktan sonra ısı değerlerini paylaşın.
Merhabalar. Biraz geç cevap veriyorum ama kusura bakmayın. GTA 5 1 saate yakın oynadım işlemci sıcaklığı en fazla 85 oldu ekran kartı da aynı şekilde sizce normal mi? Sorun yaşadığım oyunlar Zula,Minecraft ve çok çok az olsa bile ETS 2

Ayrıca bir şey fark ettim. Minecraft da dikkat ettim belki diğer oyunlarda da bu vardır gpu kullanımı %10-15 düşünce fps düşmesi oluyor.

İsterse 1 günük olsun. Zaten HP laptopta önerilmez. Genede temizlik öncesi BIOS güncellemeside yapın. Ayrıca korsan oyun var ise oyunları güncelle.
Ama sorunum şöyle oluyor bilgisayarı yeni açıyorum Zula'ya giriyorum daha ısınmamışken bile GPU kullanımı %10-15 düşüyor ve o an FPS düşüyor yani drop oluyor sıcaklık değerleri normal iken. Bios güncel başka önerebileceğiniz bir şey var mı termal macun yenilemesi dışında?

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı