GT 9800 sistem Windows 10'da kasıyor

Fregat.

Hectopat
Yer
Yerel Disk (C:)
Daha fazla  
Windows 10 fazlasıyla kasıyor. Oyunlarda günlük kullanımda olsun Windows 7'ye geçmek istiyorum ama bir tık korkum var. Yardımcı olur musunuz ya yapamazsam format atamazsam diye kasması normal mi?

Sistem özellikleri:

Anakart: DDR-3 Fujitsu 3041 11A GS3 775.

Islemcı: Intel Pentium Dual Core E6500 2.93 GHz.

Ekran kartı: Nvıada GT 9800 guclendırılmıs 1GB 256 Bit.

HDD: 1TB- 500gbx2.

RAM: 6 GB Kingston DDR3 1600MHz 4+2 aynı model.

Power Supply: 350W Frisby.

Kasa: Tornado.

Windows 10.

O işlemci için Windows 8.1 daha iyi diye düşünüyorum. Sonuçta daha Windows 10 çıkmadan çok önce o işlemci ailesi vardı. Ben de E8500 ile Windows 10 kurdum fakat hem SSD olmadığı için hem de RAM'im oyunlarla beraber yetmediği için Windows 7 kurdum. Kaspersky veya ESET eşliğinde de kullanabilirsiniz Windows 7'yi.

Windows 7 falan kurmayın.
8.1 home yada pro kurun.
İsterseniz Windows 10 LTSC sürümüne de bakabilirsiniz.
Fakat artık ömürü dolmuş 7’yi kullanmayın muhtemelen (yani bence :D) Microsoft zorla güncelleştirtmek için bir işkencede bulunabilir.
(bkz: Windows 7 bilgisayarlar kapanmıyor)
O işlemci için Windows 8.1 daha iyi diye düşünüyorum. Sonuçta daha Windows 10 çıkmadan çok önce o işlemci ailesi vardı. Ben de E8500 ile Windows 10 kurdum fakat hem SSD olmadığı için hem de RAM'im oyunlarla beraber yetmediği için Windows 7 kurdum. Kaspersky veya ESET eşliğinde de kullanabilirsiniz Windows 7'yi.
Aslında yine mantıklı bir seçim ama ben olsam işkencelerden korkardım.

Eklemeyi unutmuşum sizde PSU yerine C4 var @Fregat. Onu hemen değiştirin bence.

İşkenceleri evet çektim :D SSD olsa daha hızlı biterdi ama hepsi yüklenince Windows Update'yi kapattım.

Windows 7 falan kurmayın.
8.1 Home ya da Pro kurun.
İsterseniz Windows 10 LTSC sürümüne de bakabilirsiniz.
Fakat artık ömürü dolmuş 7’yi kullanmayın muhtemelen (yani bence :D) Microsoft zorla güncelleştirtmek için bir işkencede bulunabilir.
(Bkz: Windows 7 bilgisayarlar kapanmıyor)

Eklemeyi unutmuşum sizde PSU yerine C4 var @Fregat. onu hemen değiştirin bence.

C4 derken korkutmayın beni D:
Hocam benim bilgisayardan fazla ses geliyor oda bu PSU yüzünden mi kaynaklanıyor?
Ne gibi korkunuz var.

Ya yapamazsam gibi bir korku bir de geçmeyin mavi ekran yersiniz gibi söylentiler var.

Son düzenleme:
C4 derken korkutmayın beni D:
Hocam benim bilgisayardan fazla ses geliyor oda bu PSU yüzünden mi kaynaklanıyor?

Ya yapamazsam gibi bir korku bir de geçmeyin mavi ekran yersiniz gibi söylentiler var.
Düzgüncene atabilirsen (ki beyini olan herkes düzgünce atabilir) sıkıntı olmaz ama dediğim gibi 8.1 kur bence.
Hocam oyun sırasındaki ve oyun dışındaki sıcaklıkları bilmeden buna yorum yapamam bilemiyorum. Eğer değerleri atarsanız anlatabilirim :).
Ve sizin PSU cidden dandik bir marka, bileşenlere zarar verebilir, dönüşü olmayan hasarlar verebilir.
Bence siz iyi marka, ucuz bir PSU alın.
Belki ileride sistem toplarsınız diye 80+ 500W bir cihaz iyi gider ama markası Hardon, Frisby, Rampage olmasın.
Endişeniz varsa zaten yardım eder buradaki arkadaşlar :).
Düzgüncene atabilirsen (ki beyini olan herkes düzgünce atabilir) sıkıntı olmaz ama dediğim gibi 8.1 kur bence.
Hocam oyun sırasındaki ve oyun dışındaki sıcaklıkları bilmeden buna yorum yapamam bilemiyorum. Eğer değerleri atarsanız anlatabilirim :).
Ve sizin PSU cidden dandik bir marka, bileşenlere zarar verebilir, dönüşü olmayan hasarlar verebilir.
Bence siz iyi marka, ucuz bir PSU alın.
Belki ileride sistem toplarsınız diye 80+ 500W bir cihaz iyi gider ama markası Hardon, Frisby, Rampage olmasın.
Endişeniz varsa zaten yardım eder buradaki arkadaşlar :).
Ek olarak unutmuşum o kasada güncel oyunlarda iyi performans alamazsınız.
Parçalar eski ve kötü bugüne göre.

Geri
Yukarı