GT 9800 sistemde donma sorunu

PC HELL

Hectopat
Daha fazla  
İşletim sistemim:

• Asus P5vd2mx-se Anakart
  • Dual core 2160 1.8 GHZ işlemci
  • Gt 9800 1GB 256bit ekran kartı
  • 160 GB HDD
  • 1 GB DDR2 533mhz ram
  • Windows 7 32bit işletim sistemi
Sorunum Pc oyun oynarken veya internette gezinirken donuyor, klavye mouse kilitleniyor. Bazende donuyor, ardından mavi ekran hatası veriyor ama mavi ekran hatasını sürekli vermiyor bazen veriyor. Hata kodu 0x0000D1. Bu sorun 1 haftadır başladı sıcaklık degerleri oyundayken;
GPU: 40C-System 42c- CPU-20-HDO 30 -CORE0:40 CORE1: 40 AUX :44C HDD Tune ile badsector taraması yaptım hasar çıkmadı harddiskte. Sorunu neden yapıyor bir türlü çözemedim yardımlarınızı bekliyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Tabiki öncelikle bilgisayar bileşenlerini yenilemeni isterim fakat şu an yenileyemeyeceksen sık sık bakım yapman lazım. Bunun için programlar var. Örnek olarak Advanced System Care diyebilirim.

[Çözüldü] Mavi Ekran Hatası 0x000000d1 | Sayfa 3

Bu konuya bakabilirsin. Sorunun ağ kartının sürücüsü ve güvenlik yazılımından olma ihtimali büyük. Antivirüs programını silip LAN sürücüsünü güncelleyince sorun düzelmiş.

Not: Şimdi hatırladım, 7-8 yıl önce teknik serviste çalıştığım dönemde ben de bu sorunla karşılaşmıştım. Anakarta bağlı ne varsa teker teker söküp deneme yanılmayla sorunun harici ethernet kartında olduğunu bulabilmiştim. Sürücüyü değiştirmek işe yaramamıştı da harici ethernet kartını çıkarınca sorun düzelmişti. Eğer sürücü yenilemek işe yaramazsa anakartı tamire yollayabilir ya da onboard etherneti BIOS'dan kapatıp 15-20 TL'ye harici bir ethernet kartı takabilirsin.

Son düzenleme:
Ethernet kartını nasıl güncelleyeceğim bilmiyorum. Bir de mavi ekran hatasını devamlı vermiyor, çok nadir veriyor. Genelde online oyun oynuyorum zaten donuyor ve klavye fare kilitleniyor. Belli bir zaman aralığı yok. Bazen 5, bazen 15 dk donuyor. Ethernet kartını nasıl güncelleyeceğim ? Yardım ederseniz çok sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı