9800 GT Sistem oyunlarda donma sorunu

Piscosour

Kilopat
Yer
Tekirdağ
Daha fazla  
Başlıkta da belirttiğim gibi. Tüm oyunlarda bu oluyor. GTA San Andreas'ta bile. CS:GO oynuyorum, rekabetçi maç atıyorum. Durduk yere en az 20 saniye bilgisayarım donuyor. Hiçbir şey yapılmıyor. CS 1.6'da ise oyun direkt kapanıp bir hata açılıyor. Şuan hatırlamıyorum. FPS az değil. En az 80 FPS'de oyunları oynuyorum. Bilgisayar donuyor ve sadece oyun oynarken.
Sistem özelliklerim:

İşlemci: i3 530
Ekran Kartı: BFG 9800GT
RAM: 2x2 4 GB 1333 MHz
Anakart: Pegatron IPMIP H55 GEN
Harddisk: 2TB Seagate
Güç Kaynağı: 250W TX PowerMax Series

Şimdiden yardım eden herkese teşekkürler. :)

Son düzenleyen: Moderatör:
Sorun HDD ya da PSU'da. Oyundayken disk kullanımı % kaç oluyor?
En fazla %20'ye çıkıyor.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Bir psuya ben 300TL veremem. High powerin 80+ bronze 400w güç kaynağını almayı düşünüyorum şuanda.

Benim eski bilgisiyarımdada FPS örneğin LoL oynardım o zamanlar en yüksek ayarlarda 100-120 FPS fakat drop giriyordu. Ama sizin ekran kartınızdanda kaynaklı olabilir çünkü kart 105 W harcıyor en fazla ve minimum 400 W lık sistem istiyor, yani sitesinde öyle yazıyor. Acaba rica etsem güç kaynağınızın resmini atabilirmisiniz?
IMG_20180401_173511.jpg

Oyunlardayken veya masaüstündeyken %20 kullanılıyorsa harddisk, sorun çok büyük ihtimal güç kaynağıdan kaynaklanıyor. En yakın zamanda güç kaynağını değiştirmeni öneriririm.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı