9800 GT Sistem oyunlarda donma sorunu

Piscosour

Kilopat
Yer
Tekirdağ
Daha fazla  
Başlıkta da belirttiğim gibi. Tüm oyunlarda bu oluyor. GTA San Andreas'ta bile. CS:GO oynuyorum, rekabetçi maç atıyorum. Durduk yere en az 20 saniye bilgisayarım donuyor. Hiçbir şey yapılmıyor. CS 1.6'da ise oyun direkt kapanıp bir hata açılıyor. Şuan hatırlamıyorum. FPS az değil. En az 80 FPS'de oyunları oynuyorum. Bilgisayar donuyor ve sadece oyun oynarken.
Sistem özelliklerim:

İşlemci: i3 530
Ekran Kartı: BFG 9800GT
RAM: 2x2 4 GB 1333 MHz
Anakart: Pegatron IPMIP H55 GEN
Harddisk: 2TB Seagate
Güç Kaynağı: 250W TX PowerMax Series

Şimdiden yardım eden herkese teşekkürler. :)

Son düzenleyen: Moderatör:
Büyük ihtimalle ısıdan dolayı oluyordur.Sistemi temizlerseniz bir sorun çıkmayacağını düşünüyorum.
Hayır. Isı 60 - 65 derecelerde geziyor. Afterburner programı ile yarım saat test ettim.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Hatta youtubede falan video izlerken veya tarayıcıda gezerken bile ekran kartı sürücüsü yanıt vermedi diyor, 4 5 saniye ekran gidip geliyor. Driverlerin hepsi güncel.
Bu videoda ise program durduk yere kendini kapatıyor. Tüm programlar böyle değil bazıları 30 saniye ekran gidiyor sonra geri geliyor.
İndir VID 20180401 004852 mp4

Son düzenleyen: Moderatör:
Sorun güç kaynağında. O güç kaynağı ile nasıl kullanabiliyorsun 9800'ü. 🤔 Ekran kartı tam yükte 105-125W arası elektrik tüketiyor zaten. Bu durumda PSU'yu değiştirmen gerekiyor. Nvidia'nın sitesinde minimum önerilen güç kaynağı 400W.

Sorun güç kaynağında. O güç kaynağı ile nasıl kullanabiliyorsun 9800'ü. 🤔 Ekran kartı tam yükte 105-125W arası elektrik tüketiyor zaten. Bu durumda PSU'yu değiştirmen gerekiyor. Nvidia'nın sitesinde minimum önerilen güç kaynağı 400W.
Aslında ben de ondan şüphelendim. Ses falan geliyor da emin misin ondan olduğuna? Değiştiricem ama boşuna değiştirmeyim.

Aslında ben de ondan şüphelendim. Ses falan geliyor da emin misin ondan olduğuna? Değiştiricem ama boşuna değiştirmeyim.

%100 eminim diyemem ama öyle gözüküyor. Ekran kartını çıkarıp birkaç saat onboard ekran kartı ile kullanabilir misin bilgisayarı? Hatta bu sürede GTA SA oyna. Eğer aynı sorun devam etmiyorsa güç kaynağı ekran kartına yetersiz geliyor demektir.

Hocam benim eski bilgisiyarda da kasmalar vardı, işlemci, ram değiştirdim, güç kaynağı değiştirdim gene devam etti. Darboğaz yoktu, ama bende artık bu kasma sorununu takmamaya başladım. Bu sefer harddiskim yetersiz gelmeye başladı. Ses felan çıkarmıyordu, fakat 1,2 senelikti bende değiştirdim, yeni harddisk aldım takılmalar , google çok yavaş açılması , oyunlardaki arada sırada drop girmeler felan gittimişti. Artık zaten yeni bilgisiyara geçtiğim için eskiyi kullanmıyorum.

Hocam benim eski bilgisiyarda da kasmalar vardı, işlemci, ram değiştirdim, güç kaynağı değiştirdim gene devam etti. Darboğaz yoktu, ama bende artık bu kasma sorununu takmamaya başladım. Bu sefer harddiskim yetersiz gelmeye başladı. Ses felan çıkarmıyordu, fakat 1,2 senelikti bende değiştirdim, yeni harddisk aldım takılmalar , google çok yavaş açılması , oyunlardaki arada sırada drop girmeler felan gittimişti. Artık zaten yeni bilgisiyara geçtiğim için eskiyi kullanmıyorum.
Benim bilgisayarım kasmıyor ama donuyor. Yani FPS yüksek, drop giriyor.

Benim bilgisayarım kasmıyor ama donuyor. Yani FPS yüksek, drop giriyor.
Benim eski bilgisiyarımdada FPS örneğin LoL oynardım o zamanlar en yüksek ayarlarda 100-120 FPS fakat drop giriyordu. Ama sizin ekran kartınızdanda kaynaklı olabilir çünkü kart 105 W harcıyor en fazla ve minimum 400 W lık sistem istiyor, yani sitesinde öyle yazıyor. Acaba rica etsem güç kaynağınızın resmini atabilirmisiniz?

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı