Çözüm GT serisi harici MSI laptoplarda sıcaklık düşürme

Bu konu bir çözümü açıklamaktadır. Herhangi bir çözüm açıklanmadığını düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

cuneytmail

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, araştırmalarım sonucunda başardım ve bu başarıyı sizinle paylaşmak istiyorum.

Bildiğiniz gibi MSI laptoplarda genelde aşırı ısınma sorunu oluyor. Ben de bu sorunu çözmek istiyordum. Cooler Master Cryofuze (CPU ve GPU) ve Cooler master Icefusion V2 (diğer bileşenler) termal macunlarımı sipariş ettim. Açıkçası sonuç beklediğimden daha iyi oldu. Size kesinlikle tavsiye ediyorum arkadaşlar. Biraz zor bir iş. Dikkatli olmalısınız. Ama termal macunu değiştirirseniz iyi bir sonuç alırsınız. MSI yıllardır bir Çin markasıdır. Ancak, GT serisi dışında MSI dizüstü bilgisayarların soğutma performansı zayıf. Bu nedenle termal macunu değiştirmenizi tavsiye ederim.

Fabrika Macunu.
Cooler Boost açık.
Stres testi:
  • CPU: 95 derecede 3.5 GHz'de. Termal kısma var. 60 Watt güç.
  • GPU: 71 derece
------------------------------------------------------------------

Termal macun yenilendikten sonra.
Cooler Boost açık.
Stres testi:
  • CPU: 86 derecede 4.00 GHZ. Termal kısma yok. 76 Watt güç.
  • GPU: 68 derece . Sonuçlar gerçekten etkileyici.

Not, pili çıkarmadım. Ancak laptopu adaptörden çıkardıktan sonra güç düğmesine 15 saniye basarak EC-Reset yaptım ve pil sıfırlama düğmesine bastım. Cihazı açarken resimdeki mavi üçgen aparatını kullanın. Arka kapağı açmak için cihazın yanından başlayın. Sadece bir mikro fiber bez silmek için kullandım, sıvı kullanmadım.

jg2pl1xsgzn71.jpg
po6slywsgzn71.jpg
7n5ldywsgzn71.jpg
ag07crxsgzn71.jpg
3xypg1xsgzn71.jpg
mnxni0xsgzn71.jpg

CPU ve GPU için:

Cooler Master CryoFuze Nano Thermal Grease

Diğer bileşenler için:

Cooler Master Ice Fusion V2 High Thermal Conductivity Compound
Ayrıca CPU ve GPU için: Cooler MasterGel Maker kullanabilirsiniz.

Son düzenleme:
Merhaba arkadaşlar, araştırmalarım sonucunda başardım ve bu başarıyı sizinle paylaşmak istiyorum.

Bildiğiniz gibi MSI laptoplarda genelde aşırı ısınma sorunu oluyor. Ben de bu sorunu çözmek istiyordum. Cooler Master Cryofuze (CPU ve GPU) ve Cooler master Icefusion V2 (diğer bileşenler) termal macunlarımı sipariş ettim. Açıkçası sonuç beklediğimden daha iyi oldu. Size kesinlikle tavsiye ediyorum arkadaşlar. Biraz zor bir iş. Dikkatli olmalısınız. Ama termal macunu değiştirirseniz iyi bir sonuç alırsınız. MSI yıllardır bir Çin markasıdır. Ancak, GT serisi dışında MSI dizüstü bilgisayarların soğutma performansı zayıf. Bu nedenle termal macunu değiştirmenizi tavsiye ederim.

Fabrika Macunu.
Cooler Boost açık.
Stres testi:
  • CPU: 95 derecede 3.5 GHz'de. Termal kısma var. 60 Watt güç.
  • GPU: 71 derece
------------------------------------------------------------------

Termal macun yenilendikten sonra.
Cooler Boost açık.
Stres testi:
  • CPU: 86 derecede 4.00 GHZ. Termal kısma yok. 76 Watt güç.
  • GPU: 68 derece . Sonuçlar gerçekten etkileyici.

Not, pili çıkarmadım. Ancak laptopu adaptörden çıkardıktan sonra güç düğmesine 15 saniye basarak EC-Reset yaptım ve pil sıfırlama düğmesine bastım. Cihazı açarken resimdeki mavi üçgen aparatını kullanın. Arka kapağı açmak için cihazın yanından başlayın. Sadece bir mikro fiber bez silmek için kullandım, sıvı kullanmadım.

Eki Görüntüle 1179103Eki Görüntüle 1179104Eki Görüntüle 1179105Eki Görüntüle 1179106Eki Görüntüle 1179107Eki Görüntüle 1179108

CPU ve GPU için:

Cooler Master CryoFuze Nano Thermal Grease

Diğer bileşenler için:

Cooler Master Ice Fusion V2 High Thermal Conductivity Compound
Ayrıca CPU ve GPU için: Cooler MasterGel Maker kullanabilirsiniz.
hocam diğer bileşenler için attığınız ne termal ped mi

Yeni konular

Geri
Yukarı