GT1030 2 GB ve Ryzen 5 5600 Valorant düşük FPS

Spirod

Hectopat
RAM
2x8
SSD veya HDD modeli
240gb
Ekran kartı
GT1030 2GB
Anakart
B450M S2H
İşlemci
Ryzen 5 5600
Asagida biraktigim videolarda FPS genellikle 200 ila 300 arasinda geziyor. 1080p Low settingste ama ben ayni ayarlar ile 80 ila 130 arasi FPS aliyorum ve PC'deki cogu hatta neredeyse tum performans arttirma seylerini yaptim.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Bu arada PC'deki tum parcalari ayri zamanlarda tek tek olarak satin aldim. Yani hazir bir sekilde gelmedi ve PSU ve SSD 6-7 senelik onun disindaki parcalarin hepsi yep yeni.

Son düzenleyen: Moderatör:
Asagida biraktigim videolarda FPS genellikle 200 ila 300 arasinda geziyor. 1080p Low settingste ama ben ayni ayarlar ile 80 ila 130 arasi FPS aliyorum ve PC'deki cogu hatta neredeyse tum performans arttirma seylerini yaptim.

Bu arada PC'deki tum parcalari ayri zamanlarda tek tek olarak satin aldim. Yani hazir bir sekilde gelmedi ve PSU ve SSD 6-7 senelik onun disindaki parcalarin hepsi yep yeni.
GT 1030 ekran kartınız DDR4 mü?

Hocam bence sistem yanlış toplanmış eğer amaç oyun oynamak ise r55600 RTX 3070 Ti besleyen bir işlemci 1030 ile pek uymamış ekran kartı isteyen oyunlarda FPS niz her zaman düşük olacaktır doğru olan işlemciyi ekran kartını besleyebilecek seviyede seçip parayı ekran kartına yatırmaktır.

Ddr5'lı 1030'u, senin işlemcinin vega igpu ile kıyaslaman, seviyesini gösterecektir.

evet DDR5 sanirim bunlar. yabanci bir discordda DDR4 ve 5 olayi hakkinda konustum birileriyle arada %50ye yakin performans artisi varmis sanirim
Aynen öyle, ben de yıllar önce Vatan teknisyeninin kazığı ile DDR4 modelini almıştım (alırken 3 kez belirtmeme rağmen) geldiğinde farkettim değiştirmediler de 20 ₺ fark için GT730 GDDR5'den farksız kart kullandım senelerce. Eğer 2 hafta geçmediyse iade etmenizi öneriyorum. Bu yıllarda DDR4 kullanılamayacak bir kart gerçekten. İşlemci ve ekran kartınız yeniyse ikisini de iade edip 5600G almanız en mantıklısı olur.

Geri
Yukarı