GT1030 ekrana mavi noktalardan oluşan kareler geliyor

Fatihho0

Decapat
Daha fazla  
Merhabalar, sistem özelliklerim şu şekilde:
  • İşlemci Intel i5-2400 CPU @ 3.10GHz, 3101 MHz, 4;4
  • 16 GB RAM.
  • NVIDIA GeForce GT1030 2 GB.
  • 1TB HDD, sadece oyun var.
  • 240 GB SSD; Steam, Epic Games ve Windows kurulu sadece.
  • 500W PSU.
  • MiniDumplar: MiniDumplar.rar
Son 1 saat önceye kadar hiçbir şey yoktu. Bilgisayar ortalama 5 6 saattir boş bir şekilde çalışıyordu ve bir anda bu sorunla karşılaştım. Küçük küçük mavi noktalardan oluşan kareler ekrana geliyor ve 1 2 saniye sonra mavi ekran alıyorum. Sizce sebebi nedir?

Son düzenleme:

Birazdan paylaşıyorum.
Paylaştım.

Son düzenleme:
Öncelikle belirteyim, uzmanı değilim. Benim gördüğüm üzere tüm dumpların, DirectX/ekran kartı sürücünüzden kaynaklı olduğu. Bunun için size önerebileceğim çözüm ise DDU ile ekran kartı sürücünüzü kaldırmak:

Sonrasında ise işletim sisteminiz Windows 10 64 Bit sanırım, buradan 1030 için WHQL sürümü indirip, kurmak:

Öncelikle belirteyim, uzmanı değilim. Benim gördüğüm üzere tüm dumpların, DirectX/ekran kartı sürücünüzden kaynaklı olduğu. Bunun için size önerebileceğim çözüm ise DDU ile ekran kartı sürücünüzü kaldırmak:

Sonrasında ise işletim sisteminiz Windows 10 64 Bit sanırım, buradan 1030 için WHQL sürümü indirip, kurmak:
Tavsiyeniz için çok teşekkür ederim şu an NVIDIA'nın programı olan GeForce Experience ile Game Ready Sürücüsünü çalıştırdım ve grafik sürücüsü kuruluyor yazıyor. Eğer bu sorunumu çözmezse dediğinizi yapacağım.

Şu an birkaç oyunda test ettim ve sorunla karşılaşmadım ayrıca vaktinizi ayırdığınız için de teşekkür ederim, iyi geceler dilerim.

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı