GTX 770 sistemde ekrana yeşil kareler geliyor

NowesT1925

Hectopat
Daha fazla  
Ekran kartı
gtx770 2gb
Oyun açık olsun olmasın arada bu şekilde ekran gidiyor ne olmuştur?

Dosya Ekleri

• C22EC028-E8F0-4BA0-A479-60B7B6DC5B91.jpeg
    C22EC028-E8F0-4BA0-A479-60B7B6DC5B91.jpeg
    91,5 KB · Görüntüleme: 35
  • 46D64619-9F90-45A1-9283-91EA68A95D18.jpeg
    46D64619-9F90-45A1-9283-91EA68A95D18.jpeg
    168,2 KB · Görüntüleme: 41
  • 58E506B8-9815-4E11-BFCD-F00EFBF679A9.jpeg
    58E506B8-9815-4E11-BFCD-F00EFBF679A9.jpeg
    140,4 KB · Görüntüleme: 47
Oyun açık olsun olmasın arada bu şekilde ekran gidiyor ne olmuştur?
Ben ekran kartımı ilk kullanmaya başladığımda noolcak sanki deyip ETS 2 için overclocku fullemiştim. Sonra ETS 2'ye girdiğimde o beyaz kareler olmuştu, sonra WattMan hatası verip kapandı. Zaten ETS 2 gelmedi, masaüstünde o beyaz karerler çıktı sonra gitti. Sende de benzer bir durum olmuş olabilir. Yalnız bende ekranda seninki gibi renkler gökküşağı gibi olmuyordu, sadece beyaz kareler oluyordu o kadar.

Bu bilgi tam doğru mu bilmiyorum ama bende ekran kartına overclock yapınca böyle oluyordu çözümü şu olabilir ekran kartının ayarlarını driver üzerinden kısın veya MSI Afterburner üzerinden biraz düşürün.

Ben ekran kartımı ilk kullanmaya başladığımda noolcak sanki deyip ETS 2 için overclocku fullemiştim. Sonra ETS 2'ye girdiğimde o beyaz kareler olmuştu, sonra WattMan hatası verip kapandı. Zaten ETS 2 gelmedi, masaüstünde o beyaz karerler çıktı sonra gitti. Sende de benzer bir durum olmuş olabilir. Yalnız bende ekranda seninki gibi renkler gökküşağı gibi olmuyordu, sadece beyaz kareler oluyordu o kadar.
Ben de katılıyorum fakat overclock yapınca bende sadece beyaz kareler çıkıyordu, onunki gibi gökkuşağı olmuyordu dediğim gibi.

@NowesT1925 overclock yaptın mı hiç?

Son düzenleme:
Bu bilgi tam doğru mu bilmiyorum ama bende ekran kartına overclock yapınca böyle oluyordu çözümü şu olabilir ekran kartının ayarlarını driver üzerinden kısın veya MSI Afterburner üzerinden biraz düşürün.

Acaba PSU yetmiyor diye olabilir mi ama bir gün kullandım bir şey olmamıştı.

Ben ekran kartımı ilk kullanmaya başladığımda noolacak sanki deyip ETS 2 için overclocku fullemiştim. Sonra ETS 2'ye girdiğimde o beyaz kareler olmuştu, sonra WattMan hatası verip kapandı. Zaten ETS 2 gelmedi, masaüstünde o beyaz karerler çıktı sonra gitti. Sende de benzer bir durum olmuş olabilir. Yalnız bende ekranda seninki gibi renkler gökküşağı gibi olmuyordu, sadece beyaz kareler oluyordu o kadar.

Ben de katılıyorum fakat overclock yapınca bende sadece beyaz kareler çıkıyordu, onunki gibi gökkuşağı olmuyordu dediğim gibi.

Sabah beyaz yatay çizgiler vardı şu an durum bu.

Ben ekran kartımı ilk kullanmaya başladığımda noolacak sanki deyip ETS 2 için overclocku fullemiştim. Sonra ETS 2'ye girdiğimde o beyaz kareler olmuştu, sonra WattMan hatası verip kapandı. Zaten ETS 2 gelmedi, masaüstünde o beyaz karerler çıktı sonra gitti. Sende de benzer bir durum olmuş olabilir. Yalnız bende ekranda seninki gibi renkler gökküşağı gibi olmuyordu, sadece beyaz kareler oluyordu o kadar.

@NowesT1925 overclock yaptın mı hiç?

MSI Afterburner'dan en düşüğe aldım sıkıntı çıkmasın diye. PSU 460W.

Orijinal değerlerin altına düşürmüştüm. En düşüğe aldım dedim ya 😅
Öyle yapmana gerek yok. Orijinal değerlerinin altına düşürmek beyaz kareler oluşmasına sebep olur mu bilememe ama orijinal değerlerin altına düşürürmene hiç gerek yok. Ekran kartın zaten orijinal değerleri için üretilmiştir, altına düşürmek ısınma sorununu vs. çözmez. Onlar işlerini bilir zaten 😉.

Geri
Yukarı