GT420 Asus BF3'ten 1 FPS Alıyorum

Emre5959

Kilopat
Makaleler
1
Yer
istanbul
Daha fazla  
Herkese merhabalar, bugün anakart montajını felan bilgisayarcıya yaptırdım (bilenler bilir 3.anakartım bu, neyse)
Eski sistem:
  • Pentium D 915
  • GT420 Asus
  • HP ASTEROPE Anakart (8yıllık anakart)
Bu sistemle 20-30 fps alıyordum.İşlemci ve anakartı değiştirdim.

Yeni sistem:
  • Core 2 Quad 6600 (2.4 normalde 2.6 yaptım t4 soğutucu alınca 3 ghz yapıcam ama gerek yok.)
  • Gt420 Asus
  • MSI G41M-P33 COMBO Anakart
Bu sistemle 1 fps alıyorum ama sadece Origin'de Battlefield 3'te alıyorum diğer oyunlar da felan 30 üstü alıyorum.

Not:Ekran kartı güncel.

GpbN3Z.jpg

Bu arada belirtiyim Gpu Usage %18 en fazla %20 felan oluyor. Cpu kullanımıda %50.

Son düzenleyen: Moderatör:
Sen oyunu oynarken mi 1 fps alıyorsun yoksa fullscreen monitör 1 diye mi soruyorsun?

Sen fraps yükleyip battlefield 3 bir dene.

Sorunum hayla devam etmekte arkadaşlar.

Bu arada "city car driving"'te denedim islemci kullanimi %55 oldu en fazla, gpu kullanimi %100 oldu ve 60ile arası 90 FPS aldım. Demem o ki sorun oyunda veya originde olabilir mi?

Aynı degişen bir şey yok, Far Cry 3'te denedim medium ayarlarda 30fps aliyorum ve gpu kullanimi %99 ama biraz vakit gectikten sonra gpu kullanimi %30 oluyor ve 10fps civarı alıyorum.

Acaba neden gpu kullanimi %99'ken %30'lara dusuyor aniden?

Koyduğunuz resimde oyun ekranında değilsiniz,sadece options kısmındasınız. Orada fps sabit ve düşük oluyor. Oyunu oynarkendemi fps 1 ? Bu arada bende de GT430 var mediumda felan oynatıyor mu oyunları farcry 3 felan? Bilgisayar topluyorum da şimdilik ekran kartı alamayacağım.

Eski sisteminde low'da mı 20-30 fps alıyordun?
Evet ama bu sistemlede lowda 1 fps alıyorum. Biraz araştırdığıma göre işlemcinin voltajı sorun çıkarabilir mi?

Koyduğunuz resimde oyun ekranında değilsiniz,sadece options kısmındasınız orada fps sabit ve düşük oluyor. Oyunu oynarkendemi fps 1 ? Bu arada bendede GT430 var mediumda felan oynatıyormu oyunları farcry 3 felan? bilgisayar topluyorumda şimdilik ekran kartı alamayacağım.
Oyundayken de aynı ,lowda yada en fazla oc ile mediumda oynarsınız. Unutmayın 100-150tl lik kartlar bunlar.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı