GT430 sistem parçaları nasıl değerlendirilebilir?

romantik_donat

Picopat
Daha fazla  
Birkaç gün önce depoda 5-6 yıllık olduğunu düşündüğüm masaüstü bir PC buldum. Çalıştırmayı denedim fakat sanırım güç kaynağı bozulmuş. İçindeki parçalar şu şekilde:

GT430.
AMD HD5450 (evet 2 adet ekran kartı takılıydı.)
Epilson 80Plus 700.
3 adet 2 GB RAM.

Halihazırda sistem bu kadar düşükken para verip çalışır hâle getirmek mantıklı gelmedi, zira parçaların çalıştığından bile emin değilim ama çürümeye terketmek de içime sinmedi.
Sorum bu parçaları ne yapabilirim? Nasıl değerlendirebilirim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Birkaç gün önce depoda 5-6 yıllık olduğunu düşündüğüm masaüstü bir PC buldum. Çalıştırmayı denedim fakat sanırım güç kaynağı bozulmuş. İçindeki parçalar şu şekilde:

GT430.
AMD HD5450 (evet 2 adet ekran kartı takılıydı.)
Epilson 80Plus 700.
3 adet 2 GB RAM.

Halihazırda sistem bu kadar düşükken para verip çalışır hâle getirmek mantıklı gelmedi, zira parçaların çalıştığından bile emin değilim ama çürümeye terketmek de içime sinmedi.
Sorum bu parçaları ne yapabilirim? Nasıl değerlendirebilirim?

Parçaları tek tek satabilirsin.

Düşündüm fakat en iyi parça ekran kartı bile taş çatlasa 300TL eder. Yine de cevap için teşekkür ederim.

Orası öyle ancak başka ne yapabilirisin ki? RAM'leri vs. De satabilirsin. Eğer işime yarar diyorsan koy kenara test bilgisayarı falan yaparsın fantezilerin için. :D Başka bir bilgisayarın varsa spacedesk uygulaması ile 2. Ekran olarak da kullanabilirsin.

Orası öyle ancak başka ne yapabilirisin ki? RAM'leri vs. de satabilirsin. Eğer işime yarar diyorsan koy kenara test bilgisayarı falan yaparsın fantezilerin için. :D başka bir bilgisayarın varsa spacedesk uygulaması ile 2. ekran olarak da kullanabilirsin.

Vallahi şu anda fantezilerim için kobay olacak gibi duruyor ;d onun dışında küçük kardeşime verip olası tacizlerden kurtulabilirim :D

Geri
Yukarı