GT630M ekran kartı değişir mi?

Dizüstü bilgisayarlarda işlemci ve ekran kartı değişemez maalesef.

Değişebilir. Ben birçok laptopumun işlemcisini sonradan aynı soket olan frklı bir versiyon ile değiştirdim. Ancak ekran kartı genellikle anakart üzerine gömülü olduğu için değiştirilemiyor. Bazı eski laptoplarda değiştirilebilir ekran kartları oluyordu ama artık yapmıyorlar.
Arkadaşlar.
Ekran kartımı değişmek istiyorum laptopumda özellıklerı.
Intel Core i5 3210M.
NVIDIA GeForce GT 630 m with 2 GB dedıcated VRAM.
500 GB SSD.
6 GB DDR3 RAM.
Ekran kartı değişmek ıstıyorum bu laptopta ekran kartı değişir mi?

Yeni nesil laptoplarda ekran kartları anakartın üzerinde çakılıdır, değiştiremezsiniz. İşlemciler değiştirilebiliyor ancak ekran kartı malesef.

Değişebilir. Ben birçok laptopumun işlemcisini sonradan aynı soket olan frklı bir versiyon ile değiştirdim. Ancak ekran kartı genellikle anakart üzerine gömülü olduğu için değiştirilemiyor. Bazı eski laptoplarda değiştirilebilir ekran kartları oluyordu ama artık yapmıyorlar.

Bir tane kablo sayesinde ekran kartı takılıyor ve işlemci aynı soket uygun işlemci bulursa takar ve beni desteklediğin için teşekkürler.

Yeni nesil laptoplarda ekran kartları anakartın üzerinde çakılıdır, değiştiremezsiniz. İşlemciler değiştirilebiliyor ancak ekran kartı malesef.
Nedense işlemciler de gömülü diye kalmış kafamda, demek ki yanlış biliyormuşum. Teşekkürler.

O anakarttan anakarta değişir. Bir çok U-H serisi mobil işlemciler anakarta lehimli gelir değiştirilemez yani genelleme yapmayın. İnsanlara yanlış bilgi vermeyin.

Geri
Yukarı