GT730 104 dereceye ulaşıyor

Öyle kullanmanızı önermem kartı bozarsin. En iyisi düzgün bir termal macun alıp macununu değiştir. Birde PC açıkken fan çalışıyormu diye kontrol et.

GT730 128bit ekran kartım var, 1,5 ay öncesine kadar ısınmıyordu. 104 dereceyi görüyorum kapanıyor. İşlemci ise aksine neredeyse hiç ısınmıyor, maksimum 60 derece oluyor. İşlemci i3-6098p 3.60 GHz. Afterburner'dan fanları %100 yapıyorum fayda etmiyor. Yardımcı olur musunuz?

Merhaba, bilgisayar kapalıyken ekran kartının fanını elinizle ittirin doğru şekilde dönüyorsa, termal macunu değiştirmeyi deneyin veya tozluysa temizlemenizi öneririm.

Öyle kullanmanızı önermem kartı bozarsin. En iyisi düzgün bir termal macun alıp macununu değiştir. Bir de PC açıkken fan çalışıyor mu diye kontrol et.

PC açıkken fan çalışıyor.

Merhaba, bilgisayar kapalıyken ekran kartının fanını elinizle ittirin doğru şekilde dönüyorsa, termal macunu değiştirmeyi deneyin veya tozluysa temizlemenizi öneririm.

Fanın dış kısmından mı yoksa ortasından mı ittireyim.

Termal macun yenilemesi yapabilirsiniz ama ben de diğer arkadaşlar gibi fanda bir sorun olduğunu düşünüyorum.

Ekran kartını söküp fanla uğraşıyımı yoksa bilgisayarcı mı götüreyim (hiç ekran kartı takmadım, sökmedim)

Termal macun yenilemesi yapabilirsiniz ama ben de diğer arkadaşlar gibi fanda bir sorun olduğunu düşünüyorum.

Afterburner, CPUID HWMonitor gibi programlardan bakıyorum 90 derece üstüne çıktığında fanlar %100 çalışıyor. Ama kasa fanları veya işlemci fanı kadar hızlı çalışmadığını gözümle fark edebiliyorum.

Afterburner, CPUID HWMonitor gibi programlardan bakıyorum 90 derece üstüne çıktığında fanlar %100 çalışıyor. Ama kasa fanları veya işlemci fanı kadar hızlı çalışmadığını gözümle fark edebiliyorum.

BIOS menüsünden ekran kartı fan hızlarını artırabilir miyim örneğin default olarak hep %100
Anakart MSI MS-7996 H110M Pro-VD

Son düzenleme:

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı